Luteranie z całego świata przyjadą do naszego miasta

Luteranie z całego świata przyjadą do naszego miasta

Luteranie z całego świata pojawią się w Krakowie. We wrześniu odbędzie się Trzynaste Zgromadzenie Ogólne, które zaplanowano od 13 do 19 września w naszym mieście. Gospodarzem wydarzenia jest Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. Komitet organizacyjny wspiera krakowska parafia ewangelicka.

reklama

W spotkaniu weźmie udział około 350 delegatów ze 150 kościołów członkowskich ŚFL z całego świata. Obecni będą również goście ekumeniczni i obserwatorzy. Referat główny wygłosi rzymskokatolicki teolog z Czech, ks. Tomáš Halík.

reklama

Przed samym zgromadzeniem odbędzie się posiedzenie rady i spotkania przygotowawcze dla kobiet, mężczyzn oraz młodzieży. ŚFL skrupulatnie przestrzega wymogu parytetów, które zapewniają, że każdy region jest reprezentowany przez co najmniej 40 proc. kobiet, 40 proc. mężczyzn i 20 proc. młodzieży. Zachowana jest też równowaga pomiędzy delegatami świeckimi i ordynowanymi.

Formalny charakter prac zgromadzenia sprawia, że znaczna część wydarzeń zorganizowanych w ramach krakowskiego zjazdu będzie zamknięta dla zewnętrznych uczestników. Jednak towarzyszący wydarzeniom program przygotowany przez krakowską parafię, której siedziba mieści się przy ul. Grodzkiej jest w pełni dostępny dla krakowian. Na pierwsze spotkania parafia zaprasza już na trzy dni przed rozpoczęciem zgromadzenia, czyli 10 września. W kolejnych dniach odbędą się koncerty i publiczne debaty, w których udział wezmą m.in. założyciel „Gazety Wyborczej” Adam Michnik, były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, a także imam Krakowa Adam Abdel Fattah, Piotr Nawrocki z Klubu Chrześcijan i Żydów Przymierze i wielu innych inspirujących gości.

Program w krakowskiej parafii, realizowany w ramach Zgromadzenia Ogólnego ŚFL [PDF]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności