Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przeprowadzili pierwszą w Europie skomplikowaną operację

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przeprowadzili pierwszą w Europie skomplikowaną operację

Wielkie brawa należą się zespołowi lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, którzy przeprowadzili pierwszą w Europie skomplikowaną operację. To co zrobili medycy można porównać do pierwszego lądowania na Księżycu.

reklama

Zespół lekarzy Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pod kierownictwem prof. Tomasza Mroczka przeprowadził pierwszą w Europie skomplikowaną operację: serce 1,5 -rocznego dziecka wymagało całkowitej przebudowy

reklama

„Każdy element serca: aorta główna, prawa i lewa tętnica płucna, naczynia wieńcowe, przedsionek – wszystkie te elementy musiały ulec przebudowie, tak aby przywrócić prawidłowy przepływ krwi. Była to wręcz zamiana funkcjonowania komór serca. Tylko tak można było uratować życie Januszka” – mówi profesor Tomasz Mroczek, główny operator, Kierownik Kliniki Kardiochirurgii USDK, który wskazuje, że taką operację można porównać do pierwszego lądowania na Księżycu.

Dla nie tylko polskich, ale i europejskich pacjentów jest to bardzo dobra wiadomość: Uniwersytecki Szpital w Krakowie oferuje teraz leczenie dostępne wcześniej tylko w Stanach Zjednoczonych.

Życzmy dalszych sukcesów i dużo zdrowia dla małego pacjenta.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności