Krakowscy policjanci zatrzymali czteroosobową rodzinę

Krakowscy policjanci zatrzymali czteroosobową rodzinę

Krakowscy policjanci zatrzymali czteroosobową rodzinę, która miała sporo na sumieniu. Materiał dowodowy zgromadzony do tej pory w sprawie pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym kilkunastu zarzutów.

reklama

W sierpniu do krakowskiej policji zgłosiła się kobieta, która została oszukana przez osobę sprzedającą ubrania i obuwie za pośrednictwem Internetu.  Pokrzywdzona kilka miesięcy temu wpłaciła na wskazane konto bankowe kilkaset złotych tytułem zakupu odzieży. Pomimo ciągłych zapewnień sprzedawcy, do chwili obecnej nie otrzymała zakupionego towaru, jak również zwrotu wpłaconych pieniędzy.

reklama

Policja podjęła działania

Praca kryminalnych i śledczych doprowadziła do szybkiego ustalenia osób zaangażowanych w nielegalny proceder. Krakowscy policjanci zatrzymali 4-osobową rodzinę z woj. dolnośląskiego, prowadzącą przestępczy biznes. Według ustaleń policjantów 40-latka wraz ze swoją 19-letnią córką oraz ich partnerami (21-latkiem i 30-latkiem) od kwietnia do czerwca br., za pomocą fałszywych kont na portalu Internetowym, oferując do sprzedaży odzież i obuwie, których w rzeczywistości nie posiadali, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilkanaście osób.

Materiał dowodowy zgromadzony do tej pory w sprawie pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym kilkunastu zarzutów oszustwa, z którego sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Z uwagi na fakt, że 40-latka oraz jej 30 letni partner byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywali karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, ustalane są dane innych osób oszukanych w wyniku działań całej grupy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności