Komunikat Prezydenta Krakowa

CowKrakowie.pl
Komunikat Prezydenta Krakowa

Prezydent Krakowa przedstawił propozycję odnośnie do dalszych losów spółki Kraków5020. Jak informuje Urząd Miasta Jacek Majchrowski zaproponował połączenie spółki z Agencją Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o.

reklama

Podjęta decyzja ma zabezpieczy ciągłość powierzonych i dotychczas realizowanych zdań, z których najważniejsze jest zarządzanie Centrum Kongresowym ICE Kraków. Od początku istnienia, wraz z szacunkową liczbą do końca 2023 r., Centrum Kongresowe ICE Kraków gościło ponad 1 mln 650 tys. osób. Jednocześnie w tym czasie odbyło się ponad 1300 wydarzeń. Co istotne, wśród nich aż 340 to kongresy i konferencje, których duża część była o zasięgu światowym i europejskim. Uzupełnieniem oferty były wydarzenia koncertowe i kulturalne (blisko 750) oraz eventy firmowe (ponad 120).

reklama

Rozwiązanie stanowi optymalną dla Miasta formę realizacji uchwał z kwietnia 2023 r. Połączenie struktur dwóch jednoosobowych spółek miejskich przyniesie szereg korzyści, w tym ograniczenie kosztów związanych z długotrwałym i kosztownym procesem likwidacji. Umożliwi ograniczenie kosztów społecznych i co najważniejsze da efekt synergii związany z dotychczasowym profilem i doświadczeniem obydwu spółek. Ponadto wprost realizuje zalecenia zawarte w raporcie cząstkowym Doraźnej Komisji Rady Miasta Krakowa oraz rekomendacje powołanego przez Prezydenta Miasta Krakowa zespołu zadaniowego.

Zobacz również:

Krakowski Ogród Zoologiczny rozstawił na swym terenie nietypowe ławki. To duże ułatwienie dla rodziców [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności