Komunikat Małopolskiego Lekarza Weterynarii w Krakowie

Autor CowKrakowie.pl
Komunikat Małopolskiego Lekarza Weterynarii w Krakowie

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje o rozpoczęciu szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. W tej sprawie wystosowano komunikat do mieszkańców.

reklama

Jak czytamy w komunikacie Małopolskiego Lekarza Weterynarii w Krakowie. 23 września rozpoczęto jesienną akcję ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów obejmie obszar całego województwa małopolskiego. Działania mają zakończyć się 3 października.

reklama

Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka/prostopadłościanu koloru zielonobrązowego o intensywnym zapachu rybnym zawierający wewnątrz blister aluminiowo – plastykowy wypełniony płynem.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
1) nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki 
2) przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej 
3) każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii 
4) w okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności