Inwestycja na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej nie przewidywała takiej przebudowy. Prace ruszają

Autor CowKrakowie.pl
Inwestycja na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej nie przewidywała takiej przebudowy. Prace ruszają

Od początku września trwają prace remontowe na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej. Teraz okazało się, że wkrótce na teren inwestycji wkroczą ekipy gazowni. Ich roboty nie były planowane w takiej skali, jak ostatecznie będą realizowanie.

reklama

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, inwestycja na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej nie przewidywała przebudowy całej sieci gazowej. Jednak właściciel sieci gazowej podczas przekazania placu budowy zgłosił prośbę o umożliwienie im robót na całej sieci.

reklama

Ograniczono prace rozbiórkowe

Aby umożliwić prace ekipom gazowym, wykonawca robót na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej ograniczył obecnie realizowane prace rozbiórkowe. Jednocześnie pozostawiony bez robót rozbiórkowych obszar zapewnia mieszkańcom lepsze przemieszczanie się po oraz w rejonie terenu budowy.

Nawet w trakcie prac związanych z przebudową sieci gazowej, które powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu, wykonawca będzie starał się na bieżąco postępować z zaplanowaną rozbiórką i usuwaniem elementów infrastruktury przeznaczonej do wymiany. Prace będą skoordynowane i prowadzone tak, by dostęp do posesji był możliwie najwygodniejszy.

Zobacz również:

Przebudowa ul Kościuszki i Zwierzynieckiej. Niebawem rozpoczęcie prac na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności