Festiwal Wody 2023. Znamy program [wstęp bezpłatny]

Autor CowKrakowie.pl
Festiwal Wody 2023. Znamy program [wstęp bezpłatny]

W tym miesiącu zaplanowano kolejne wydarzenie w Krakowie. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Wody. Na mieszkańców czekają pasjonujące zadania, konkursy, quizy i cała masa niespodzianek. Jedno jest pewne, będzie królować wspaniała, rodzinna atmosfera!

reklama

W sobotę, 23 września, w Centrum Edukacji Ekologicznej, na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany będzie miało miejsce fantastyczne, pełne dobrej energii wydarzenie — VI Festiwal Wody. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00 a 16.00.

reklama

Co w programie?

Na recyklingowym placu zabaw będziecie mogli zagrać w gry stworzone z przedmiotów, które na co dzień mają inne zastosowanie. Miłośników trudnych pytań organizatorzy zachęcą do zakręcenia kołem fortuny. A tych z zacięciem do konstruowania zaproszą do zbudowania domków dla owadów.

W trakcie prelekcji „W Krakowie pijemy kranowiankę?” dowiecie się m.in. jakie właściwości i skład mineralny ma krakowska kranówka oraz dlaczego warto ją pić.

Jeśli lubicie dawać drugie życie zużytym przedmiotom, koniecznie zajrzyjcie do pracowni ekozabawek, gdzie stare płyty CD, zakrętki i inne rzeczy zamienią się w zupełnie coś innego.

To nie wszystkie atrakcje. Czeka na Was jeszcze wiele niespodzianek.

Zamień coś na coś

Na wydarzenie możecie przynieść odzież w bardzo dobrym stanie, wypraną i wyprasowaną, która Wam się znudziła, w której już nie chodzicie (maks. 10 sztuk) i wymienić ją na coś ze strefy wymiany, co wpadnie Wam w oko.

Możecie też wymienić się roślinami doniczkowymi (maks. 3 sztuki) z innymi uczestnikami festiwalu.

Chwila wytchnienia z dobrą wodą i nie tylko…

Będzie również czas na odpoczynek. W strefie relaksu na chętnych będą czekać pyszności, przygotowane przez „Samą słodycz”. Nie zabraknie oczywiście dobrej wody prosto z kranu. Wodę na wydarzenie zapewnia Zakład Uzdatniania Wody Bielany. Na wszystkich spragnionych czekać będzie orzeźwiająca kranowianka w wersji gazowanej i mocno schłodzonej oraz z owocowymi dodatkami.

Zwiedź zabytkowy zakład

Na pasjonatów zabytkowych obiektów  Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały nie lada gratkę — zwiedzanie ponad 120-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Nie przegapcie tej okazji! Zwiedzanie będzie się odbywać co godzinę, począwszy od godziny 11.00. Ostatnia grupa wyruszy o godz. 15.00.

Kropla dobra

A jeśli chcecie podarować Kroplę Dobra, to zapraszamy do przynoszenia pluszaków dla „Team Kraków dla Ukrainy”. Maskotki powinny być w dobrym stanie i wyprane.

Autobusem na festiwal

Jak dojechać na VI Festiwal Wody? Najlepiej specjalnym autobusem komunikacji miejskiej, kursującym z przystanku autobusowego „Cracovia Stadion” przy ul. Kałuży do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Pierwszy kurs o 10.00, kolejne co godzinę, a ostatni o godz. 15.00. W drogę powrotną będzie można wyruszyć od godziny 11.30, co godzinę. Ostatni kurs wyruszy o godz. 16.10.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej aktualności na stronie internetowej wodociagi.krakow.pl i profilu Wodociągów Miasta Krakowa na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności