Endermologia – nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki…i nie tylko

artykuł sponsorowany
Endermologia – nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki…i nie tylko

Do gabinetów medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej osób zainteresowanych modelowaniem sylwetki. Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, popularne „boczki”, motylki na rękach czy cellulit to problemy, z którymi mierzą się tysiące kobiet i mężczyzn w Polsce, a które można z powodzeniem poddawać zabiegom takim jak endermologia. Okazuje się, że lifting sylwetki to nie jedyne zastosowanie tej metody.

Co to jest endermologia?

Endermologia to profesjonalny masaż skóry i tkanki podskórnej wykonywany w podciśnieniu. To przyjemna, bezbolesna i nieinwazyjna procedura przeprowadzana z wykorzystaniem nowoczesnego, sterowanego komputerowo urządzenia zbudowanego ze specjalnych rolek oraz komory ssącej. Wytworzone podciśnienie umożliwia zasysanie fałdów skórnych i głęboką stymulację skóry oraz tkanki podskórnej, w tym zlokalizowanej w tym miejscu tkanki tłuszczowej. Endermologia to metoda dająca bardzo dużo możliwości. Zabiegom można poddawać twarz, szyję, dekolt, tułów, ręce i nogi, a więc niemal całe ciało. Wszechstronność endermologii w połączeniu z jej doskonałym profilem bezpieczeństwa czyni z niej bardzo atrakcyjny zabieg.

Endermologia – dla kogo?

Endermologia to zabieg, z którego bardzo dużo korzyści może wynieść niemal każdy z nas. Jak już wspomnieliśmy, zabiegi endermologii są polecane tym, którzy chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Mówimy tutaj na przykład o osobach z nadwagą oraz kobietach po ciąży. Ta metoda doskonale radzi sobie też z redukcją cellulitu, ponieważ stymuluje szereg procesów kluczowych dla poprawy metabolizmu tkanki tłuszczowej i przywrócenia prawidłowej elastyczności i jędrności skóry. Z kolei korzystny wpływ endermologii na mikrokrążenie i drenaż chłonki to przyczyna, dla której tym zabiegiem powinny zainteresować się osoby z różnego rodzaju zastojami limfatycznymi. Oprócz tego endermologia przynosi świetne rezultaty jako zabieg odmładzający na twarz, szyję i dekolt. Jest popularna także wśród sportowców i osób po zabiegach ortopedycznych.

Efekty zabiegu endermologii

Pierwsze efekty endermologii są zauważalne już po kilku zabiegach. Ponieważ jest to metoda w pełni bezpieczna i bezinwazyjna, masaże można powtarzać nawet kilka razy w tygodniu, co gwarantuje najlepsze rezultaty. W przeciwieństwie do chirurgicznych metod usuwania tkanki tłuszczowej, endermologia nie wymaga też żadnej rekonwalescencji. Jakich konkretnie efektów należy się spodziewać? Głęboka stymulacja tkanek masażem podciśnieniowym zwiększa syntezę kolagenu przez komórki tkanki łącznej. Dzięki temu po zabiegach endermologii skóra jest wyraźnie ujędrniona i wygładzona, a cellulit zredukowany. Wpływając na metabolizm podskórnej tkanki tłuszczowej, endermologia doskonale sprawdza się w usuwaniu nadmiaru tłuszczu na brzuchu, boczkach, nogach, rękach czy pośladkach. Co ważne, ten zabieg jest również skuteczny w walce z tak zwaną oporną tkanką tłuszczową. Jest to tkanka tłuszczowa położona głęboko, przez co trudno poddaje się redukcji tradycyjnymi sposobami takimi jak ćwiczenia czy dieta. U osób z zastojami limfatycznymi endermologia poprawia krążenie chłonki, dzięki czemu redukuje różnego pochodzenia obrzęki. Masaż sportowy rozluźnia napięte tkanki oraz łagodzi bóle mięśniowe.

Endermologia – skuteczna metoda modelowania sylwetki

Wśród osób chcących poprawić wygląd swojej sylwetki rosnącą popularnością cieszy się właśnie endermologia Kraków ma w tym zakresie sporo do zaoferowania, ponieważ działa tu wiele klinik medycyny estetycznej. Jak wybrać najlepsze miejsce do wykonania endermologii? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zaplecze techniczne i wybierzmy gabinet dysponujący najwyższej klasy sprzętem hi tech. Dzięki temu zabieg będzie skuteczny, bezbolesny i wręcz przyjemny. Niezwykle ważna jest też opieka doświadczonych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej, którzy pomogą zaplanować cały proces modelowania sylwetki. Warto bowiem w tym przypadku łączyć ze sobą różne metody redukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności