Działania policji na Ruczaju i Kurdwanowie. Dwóch mężczyzn odpowie przed sądem

Autor CowKrakowie.pl
"Radiowóz policyjny w Krakowie"

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających papierosy i krajankę tytoniową bez wymaganych oznaczeń akcyzowych.

reklama

Kilka dni temu policjanci udali się w rejon Ruczaju, gdzie według ustaleń na jednej z tamtejszych posesji miały być ukryte nielegalne wyroby tytoniowe i alkoholowe. Mundurowii po przybyciu na miejsce zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 53 oraz 52 lat.

reklama

Po poinformowaniu ich o powodzie policyjnej wizyty funkcjonariusze przystąpili do przeszukania posesji. W trakcie wykonywania czynności, w znajdującym się na terenie posesji garażu, kryminalni ujawnili kilkaset tysięcy sztuk papierosów nieposiadających oznaczeń akcyzowych, nielegalny alkohol oraz krajankę tytoniową.

Policjanci ustalili też, że w jednym z mieszkań w rejonie Kurdwanowa również może znajdować się nielegalny towar. W związku z tym kryminalni udali w to miejsce, gdzie także ujawnione zostały nielegalne wyroby tytoniowe. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiego komisariatu.

W sumie zabezpieczono ponad 258 tysięcy papierosów oraz 22 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, a także ponad 34 litry nielegalnego alkoholu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku VAT i akcyzy w tym przypadku wyniosły 343 572 zł. Mężczyznom grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

"Nielegalne papierosy"
Fot. Policja
"Nielegalne papierosy"
Fot. Policja
"Nielegalne papierosy"
Fot. Policja
"Nielegalne papierosy"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności