Dwóch braci zostało zatrzymanych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

Autor CowKrakowie.pl
"Zatrzymany mężczyzna"

Kilka dni temu policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy posiadali oraz czynili przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przestępstwa narkotykowe.

reklama

14 września br. policjanci udali się w rejon Starego Miasta, gdzie według ustaleń w jednej z tamtejszych kamienic miały przebywać osoby posiadające nielegalne substancje. Około godziny 13 pod ustalonym adresem mundurowi zauważyli mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu, który schodził do piwnicy. Funkcjonariusze natychmiast udali się za nim, a następnie w jednym z pomieszczeń wylegitymowali 27-latka.

reklama

Policyjne ustalenia okazały się trafne

Policyjne ustalenia okazały się trafne, gdyż przy mężczyźnie ujawnione zostały worki foliowe z suszem roślinnym, słoik z podobną zawartością oraz gotówka w kwocie 3 tysięcy złotych. Wraz z mężczyzną kryminalni udali się do mieszkania przynależącego do pomieszczenia piwnicznego, gdzie oprócz woreczków z suszem roślinnym ujawnili też woreczki z białą substancją, wagę elektroniczną, a także prawie 12 tysięcy złotych. W trakcie czynności do mieszkania przyszedł 30-letni brat 27-latka. Przy nim policjanci również ujawnili susz roślinny. Ponadto funkcjonariusze ustalili, dodatkowe miejsca, w których na co dzień przebywali mężczyźni.

Pod tymi adresami policjanci w trakcie przeszukania także ujawnili narkotyki w postaci suszu roślinnego. W sumie kryminalni zabezpieczyli prawie 590 gramów marihuany oraz 10 gramów tzw. dopalaczy, których posiadanie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest zabronione. W związku z zaistniałą sytuacją obaj bracia zostali zatrzymani i przewiezieni do krakowskiej komendy miejskiej. W trakcie przesłuchania przyznali się oni, że narkotyki stanowiły ich własność.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. 27-latek usłyszał również zarzut posiadania dopalaczy. Wobec podejrzanych Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście Zachód zastosowała środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

"narkotyki"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności