Będzie nowy bon dla uczniów

Będzie nowy bon dla uczniów

Dziś szef MEiN zapowiedział, że w przyszłym roku wszyscy uczniowie będą mogli wyjechać na jedno- lub dwudniowe wycieczki edukacyjne dofinansowane w ramach „Bon szkolny – Poznaj Polskę”.

reklama

 ,,Już od wiosny przyszłego roku blisko 5 mln dzieci i młodzieży, jeśli tylko szkoły będą chciały i organy prowadzące złożą wnioski, udadzą się w Polskę po to, żeby poznawać kraj, poznawać jego piękno, kulturę, tradycję i być dumnym, że jesteśmy Polakami. Pedagogika dumy zamiast pedagogiki wstydu. Edukacja patriotyczna bardzo efektywna, przy wykorzystaniu potencjału muzeów, centrów nauki, centrów kultury i wszystkiego, co piękne w Polsce” – zapowiedział szef resortu edukacji i nauki. 

reklama

„Bon szkolny – Poznaj Polskę”

Program „Poznaj Polskę” uruchomiliśmy dwa lata temu – mówił minister Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej . – Ten program cieszy się ogromną popularnością. Za każdym razem, kiedy uruchamialiśmy środki, trwało to kilka godzin, kiedy te środki były już zagospodarowane przez szkoły. Dlatego, widząc popularność tego programu i widząc wielką chęć uczniów we wszystkich szkołach poznawania Polski, zdecydowaliśmy, że dołożymy zdecydowanie więcej pieniędzy i na bazie programu „Poznaj Polskę” utworzymy „Bon szkolny – Poznaj Polskę – mówił szef MEiN. Minister Edukacji i Nauki poinformował, że w ramach tego programu wszyscy uczniowie będą mogli skorzystać z dofinansowania do wycieczek szkolnych. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności