7 września o godzinie 18.00 we wszystkich jednostkach straży pożarnej uruchomione zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe

7 września o godzinie 18.00 we wszystkich jednostkach straży pożarnej uruchomione zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe

W najbliższy czwartek, 7 września we wszystkich jednostkach straży pożarnej uruchomione zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe. W ten sposób strażacy oddadzą hołd śp. druhowi Markowi Bartwickiemu, który zginął tragicznie.

reklama

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że w czwartek 7 września 2023 r. o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddany zostanie hołd śp. druhowi Markowi Bartwickiemu, który zmarł na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas prowadzonych działań ratowniczych.

reklama

Co się stało?

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu straży pożarnej doszło na terenie gminy Rybno. Kierujący pojazdem najechał na stojącego za autem strażaka. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej z OSP Rumian 30-latek, podczas manewru cofania pojazdem marki Star najechał na jednego ze strażaków, który wysiadł z pojazdu i stanął za nim. 48-latek z urazem miednicy został przetransportowany do szpitala w Działdowie na badania. Niestety, mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu był obecny również 52-letni dowódca zastępu z OSP Rumian. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności