Zobaczył policję i skręcił pojazdem w zarośla. Funkcjonariusze przeszukali auto. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Zobaczył policję i skręcił pojazdem w zarośla. Funkcjonariusze przeszukali auto. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Małopolscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu wielickiego mężczyznę, który przewoził w aucie znaczne ilości środków odurzających. Dodatkowo posiadał on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na terenie jednej z miejscowości powiatu wielickiego policjanci zauważyli pojazd m-ki Fiat Bravo będący w ich zainteresowaniu. Kierujący na widok nieoznakowanego radiowozu, skręcił w zarośla i oddalił się. W trakcie dalszych działań kryminalni na jednej z ulic zobaczyli i mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby kierującej samochodem.

reklama

W związku z tym policjanci podjęli wobec niego czynności. Wylegitymowanym okazał się 30-letni mieszkaniec pow. wielickiego, powiązany ze środowiskiem pseudokibiców. Dodatkowo posiadał on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby chwilę wcześniej prowadził fiata.

Odnaleźli samochód

Kryminalni szybko jednak odnaleźli samochód ukryty w pobliskich zaroślach, a 30-latek dysponował kluczykami do niego. Policjanci przeszukali auto, znajdując w jego bagażniku worek foliowy z zawartością kilograma suszu roślinnego. Tester wykazał, że jest to susz marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także telefon komórkowy należący do niego i gotówkę na poczet przyszłej kary.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi do 12 lat więzienia. Ponadto odpowie za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policji.

"Narkotyki znalezione w samochodzie"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności