Zamknięto ścieżkę na terenie byłego obozu Plaszow

"Przerwa w ruchu"

Ścieżka na terenie byłego obozu Plaszow została zamknięta. Poza oznaczonymi fragmentami wyłączonymi z ruchu teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Plaszow jest otwarty i dostępny dla wszystkich.

reklama

Rozpoczęły się prace przy wymianie nawierzchni na ścieżce prowadzącej od ruin hali przedpogrzebowej do placu apelowego na terenie byłego obozu KL Plaszow. Jak podaje Urząd Miasta Krakowa, ścieżka została zamknięta. Prace mają zakończyć się pod koniec września.

reklama

Zagospodarowanie terenu po byłym obozie koncentracyjnym Plaszow to pierwszy etap budowy Muzeum KL Plaszow. Umowa na zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie dróg i ścieżek, oznaczenie przebiegu granic zachowanego terenu po byłym obozie i przebiegu granic dwóch cmentarzy, oznaczenie punktów terenowych i przystanków historycznych, wykonanie tablic z informacjami i regulaminami, konstrukcji pod makiety dla osób z dysfunkcją wzroku, a także małej architektury i okien ekspozycyjnych w terenie.

Poza oznaczonymi fragmentami wyłączonymi z ruchu teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Plaszow jest otwarty i dostępny dla wszystkich.

KL plaszow

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności