Zabójczyni ukrywała się w jednym z mieszkań na krakowskim Podgórzu

"taśma policyjna"

Krakowscy funkcjonariusze policji zatrzymali w Podgórzu kobietę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. 52-latka ponownie trafiła za kratki.

reklama

Jak podają służby, 52-latka w 2010 roku została skazana na 15 lat kary więzienia za zabójstwo sąsiada, którego dokonała razem z synem. Kobieta trafiła do zakładu karnego w Krakowie, gdzie odbywała swoją karę za popełnienie przestępstwa. W marcu 2022r. po odbyciu prawie 13 lat pozbawienia wolności decyzją Sądu – skazanej została przyznana 5-miesięczna przerwa w odbywaniu kary.

reklama

Nie wróciła

Kobieta miała stawić się do dalszego odbywania wyroku 22 września 2022r. Po tym terminie 52-latka nie pojawiła się w Zakładzie Karnym. Rozpoczęły się poszukiwania skazanej, za którą również został wydany list gończy. Sprawa trafiła do policjantów zajmujących się poszukiwaniem i identyfikacją osób.

28 sierpnia kobieta została zatrzymana. Ukrywała się w jednym z mieszkań na krakowskim Podgórzu. 
Kobieta została przewieziona do zakładu karnego, gdzie będzie kontynuować dalsze odbywanie swojego wyroku.

Spędzi dłużej czasu za kratkami?

Dodatkowo toczy się wobec niej postepowanie z art. 242 par.3 KK (kto, korzystając z przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, bez usprawiedliwionej przyczyny nie powróci do zakładu karnego najpóźniej w ciągu 3 dni po upływie wyznaczonego terminu,  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku).

Nie wykluczone, że jej pobyt w więzieniu może ulec wydłużeniu…

Zobacz również:

Akcja gaśnicza przy Galerii Mozaika

Na Kurdwanowie szykuje się świetna impreza. Wiemy, kto wystąpi [PROGRAM]

Te linie autobusowe nie wyjadą już na swoje trasy

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności