Wybudują nowy przystanek kolejowy w Krakowie. Koszt to 24 mln zł

Wybudują nowy przystanek kolejowy w Krakowie. Koszt to 24 mln zł

3 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przystanku kolejowego w Krakowie. Inwestycja powstanie na os. Piastów.

reklama

Nowy przystanek zlokalizowany będzie w miejscu, gdzie łączą się dwie linie kolejowe: nr 8, prowadząca w kierunku Kielc i Warszawy oraz nr 95 w kierunku Podłęża i Tarnowa. Obiekt będzie w pełni dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowe perony zostaną skomunikowane bezpośrednio z wiaduktem drogowym, znajdującym się nad linią kolejową. Dostęp dla podróżnych ułatwią schody i windy.

reklama

Na peronach o długości 200 metrów znajdą się wiaty, tablice informacyjne, ławki i czytelne oznakowanie. Oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku. Udogodnieniem dla osób niewidomych czy słabo widzących będzie system ścieżek o zróżnicowanej strukturze. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2024 r.

Dzięki zmodernizowanej linii średnicowej ułatwimy rozwój kolei aglomeracyjnej. Nowe przystanki poprawią dostęp do kolei i dadzą bezkonkurencyjną czasowo alternatywę w dojeździe do centrum miasta — stwierdził Piotr Majerczak, członek zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

 PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały umowę za niemal 24 mln zł na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przystanku kolejowego w Krakowie. Nowy przystanek w północnej części miasta ułatwi podróże w aglomeracji i będzie jednym z trzech nowych przystanków wybudowanych w mieście w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Fot. Ministerstwo Infrastruktury
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności