Wulgarnie zachowywał się do Ukrainki. Po publikacji filmu sam zgłosił się na policję

Wulgarnie zachowywał się do Ukrainki. Po publikacji filmu sam zgłosił się na policję

Nagranie z zachowaniem mężczyzny, który w wulgarny sposób odnosił się do obywatelki Ukrainy obiegło w ostatnich godzinach polskie media. Obecnie trwają czynności policyjne w tej sprawie.

reklama

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia zarejestrowanego na nagraniu, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy.

reklama

Krakowscy policjanci podjęli czynności celem zbadania czy na przedstawionym nagraniu nie doszło do złamania prawa. Wczoraj policjanci nawiązali kontakt z poszkodowaną kobietą, ustalając, że następnego dnia zgłosi się ona do policyjnej jednostki celem złożenia zeznań w tej sprawie. Dzisiaj, po godzinie 12 w krakowskiej komendzie miejskiej kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Jak ustalono sytuacja przedstawiona na nagraniu miała miejsce w rejonie Nowej Huty. Zgromadzony przez policjantów materiał w tej sprawie zostanie przekazany do prokuratury celem oceny prawno-karnej. Po przeanalizowaniu materiałów policjanci będą podejmować dalsze kroki w tej sprawie.

Ponadto, dzisiaj w godzinach popołudniowych mężczyzna uwidoczniony na nagraniu zgłosił się do policyjnej jednostki, gdzie zostaną z nim przeprowadzone dalsze czynności.

Radny Łukasz Wantuch utworzył zbiórkę pieniędzy na wytoczenie sprawy cywilnej wobec agresywnego mężczyzny. Nadwyżka zostanie przekazana na rzecz bezbronnej kobiety obrażanej na filmie.

Agresor mówił do Ukrainki m.in. że „Twoje dziecko jest mniej warte od śmiecia na ulicy”. A rozpoczęła się, gdy syn kobiety kopnął piłką w psa mężczyzny.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności