Wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu spowodował mniejszą liczbę wykroczeń?

Wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu spowodował mniejszą liczbę wykroczeń?

Krakowscy funkcjonariusze straży miejskiej poinformowali ile z piątku na sobotę ujawnili wykroczeń. Zaznaczają również, że zaobserwowano spadek liczby osób popełniających wykroczenia polegające na spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych, w porównaniu do okresu sprzed wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 24:00.

reklama

179 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy w trakcie działań przeprowadzonych z piątku na sobotę w ścisłym centrum Krakowa. Nałożono 100 mandatów karnych, przygotowano 8 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczono 71 osób.

reklama

Działania patroli były skierowane głównie wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach objętych zakazem, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

Strażnicy zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem: porządku w rejonach placówek handlowych oferujących do sprzedaży alkohol, prowadzenia nielegalnego handlu, reklamowania działalności i usług, wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami wolnobieżnymi i urządzeniami transportu osobistego.

Zaobserwowano spadek liczby osób popełniających wykroczenia polegające na spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych, w porównaniu do okresu sprzed wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 24:00. Odnotowano również mniej przypadków spożywania alkoholu m.in. w rejonie Bulwaru Czerwieńskiego.

Zobacz również:

Za 26-latką z Krakowa wydano list gończy. Policja opublikowała jej wizerunek

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności