Wpadł na gorącym uczynku. 26-latek ma sporo na sumieniu. Ukradł m.in. papier toaletowy

Wpadł na gorącym uczynku. 26-latek ma sporo na sumieniu. Ukradł m.in. papier toaletowy

26-letni mężczyzna postanowił regularnie okradać markety na terenie Małopolski. Przy kolejnej próbie wpadł na gorącym uczynku. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

W poniedziałek, 21 sierpnia br. policjanci zostali powiadomieni o ujęciu na gorącym uczynku złodzieja sklepowego, który okradł jeden z marketów sieci handlowej w Gminie Kocmyrzów – Luborzyca. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze, którzy przejęli i zatrzymali złodzieja.

reklama

Wypełnił wózek towarem i wyszedł ze sklepu

Złodziejem okazał się być 26-latek z Rudy Śląskiej. Policjanci ustalili, że mężczyzna z wózkiem wypełnionym towarem, w szczególności drogim alkoholem, po prostu wyszedł ze sklepu drzwiami wejściowymi. Wówczas pracownicy ochrony przyłapali i ujęli złodzieja na gorącym uczynku. Okazało się, że ukradł towar o łącznej wartości ponad 2 621 złotych. Był to głównie drogi alkohol, ale też różnego rodzaju napoje i papier toaletowy. Towar został zwrócony do sklepu.

Seryjny złodziej

Funkcjonariusze ustalili, że 26-latek stoi jeszcze za 22 innymi kradzieżami w różnych sklepach tej samej sieci handlowej, których dopuścił się w bieżącym miesiącu. Były to głównie markety mieszczące się na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego, ale też na terenie kilku innych powiatów w Małopolsce. Jego łupem padało niemal wszystko – artykuły spożywcze, chemiczne, przemysłowe i alkohol. Łączną kwotę poniesionych strat w wyniku tych kradzieży oszacowano na kwotę ponad 44 600 złotych.

Usłyszał zarzuty

Mężczyzna usłyszał 23 zarzuty kradzieży. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

"Uchwycony złodziej na kamerze"
Fot. policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności