W wyniku skutecznej akcji policji 34-letni lider grupy został zatrzymany. Był już notowany [ZDJĘCIA]

"Zatrzymany mężczyzna"

Policjanci od kilku miesięcy zajmowali się sprawą szeregu przestępstw paserstwa i oszustw związanych z obrotem luksusowymi samochodami, utraconymi w jednym z krajów europejskich, w wyniku czynów zabronionych i kolejno sprzedawanych w Polsce. Zbierając w toku śledztwa materiały dowodowe, śledczy potwierdzili, że taki proceder się odbywa, ustalili sposób działania sprawców oraz osoby zamieszane w to przedsięwzięcie, a także zabezpieczyli i odzyskali 5 pojazdów pochodzących z przestępstwa. 

reklama

W wyniku skutecznej akcji policji 34-letni lider grupy został zatrzymany na terenie prywatnego parkingu w powiecie krakowskim. Kolejnymi zatrzymanymi osobami biorącymi udział w przestępczym procederze były dwie kobiety, jego 26-letnia żona i jej 47-letnia matka. Z materiałów dowodowych bowiem, wynika, że kobiety ułatwiały i pomagały 34-latkowi w prowadzeniu przestępczej działalności. 

reklama

Policjanci przeszukali kilka adresów i innych miejsc powiązanych z przestępczą działalnością i podejrzanymi ujawniając kolejne trzy wysokiej klasy pojazdy m-ki BMW i Audi oraz gotówkę w kwocie ponad 32 tysięcy złotych, które to kolejno zabezpieczyli, wobec podejrzenia, że również mogą pochodzić z przestępstwa.

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnej celi. Kolejnego dnia zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostały im przedstawione zarzuty. 34-latek usłyszał 5 zarzutów związanych z paserstwem i oszustwami. Kobiety z kolei usłyszały zarzuty pomocnictwa w dokonaniu czynów zabronionych przez 34-latka. 26-latka dodatkowo usłyszała też zarzut posiadania 5 gramów marihuany, które policjanci przy niej znaleźli. Z uwagi na wysokość strat  prokurator zastosował obostrzenie odpowiedzialności karnej. Podejrzanym grozi zatem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec kobiet prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Sąd zastosował wobec 34-latka środek zapobiegawczy w postaci warunkowego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, uzależniający jego uchylenie od wpłaty 200 tysięcy złotych tytułem poręczenia majątkowego. W przeszłości mężczyzna był już wielokrotnie karany za różne przestępstwa, w tym narkotykowe.

Zabezpieczone w toku śledztwa 8 pojazdów stanowi łącznie wartość około 3,5 miliona złotych.

Dzięki intensywnemu śledztwu i pracy kryminalnych przestępczy proceder został przerwany.

"Zatrzymany mężczyzna"
Fot. Policja
"odnaleziony samochód"
Fot. Policja
"Odnaleziony pojazd"
Fot. Policja
"Odnaleziony pojazd"
Fot. Policja
"Odnaleziony pojazd"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności