W tramwajach NGT6 Bombardier montują urządzenia klimatyzacyjne

"Tramwaj jadący ul. Basztową"

Pasażerowie, którzy podróżują tramwajami NGT6 Bombardier będą mieć jeszcze większy komfort jazdy. Już w 20 wagonach pojawiła się klimatyzacja. Do końca tego roku ta liczba wzrośnie do 24 sztuk. 

reklama

MPK SA w Krakowie cały czas montuje urządzenia klimatyzacyjne w wagonach NGT6 Bombardier, które nie były w nią fabrycznie wyposażone. Obecnie już 20 tramwajów ma taki system. Do końca tego roku ta liczba wzrośnie do 24 sztuk.

reklama

To będzie oznaczać, że do przebudowy pozostaną tylko wagony Bombardiera pierwszej i drugiej serii, których w sumie jest 26. W wagonach pierwszej serii z 2000 roku będzie to wymagało znacznie większego zakresu przebudowy, obejmującego wnętrza pojazdu w celu montażu urządzeń chłodzących.

Proces wyposażania najstarszych wagonów Bombardiera z niską podłogą w klimatyzację rozpoczął się w 2020 roku. Montażem urządzeń zajmuje się Stacja Obsługi i Remontów MPK SA w Krakowie. Dzięki tej inicjatywie MPK SA oraz zakupom nowych tramwajów, cały czas zwiększa się liczba klimatyzowanych pojazdów w Krakowie. Obecnie jest to już prawie 80 proc. tramwajów.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności