W sobotę warto wybrać się na Mały Rynek. Odbędzie się koncert

W sobotę warto wybrać się na Mały Rynek. Odbędzie się koncert

W najbliższą sobotę, 5 sierpnia warto pojawić się na Małym Rynku w Krakowie. W tym dniu odbędzie się Krakowska Lekcja Śpiewania. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 19:00.

reklama

„Kadrówka 1914” – to tytuł 85. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się już za kilka dni. Podczas koncertu zabrzmią pieśni związane z rocznicą wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej.

reklama

Jak co roku, dla uczestników Krakowskiej Lekcji Śpiewania przygotowano bezpłatne śpiewniki. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej.

Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Pomysłodawcą projektu jest dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki – Waldemar Domański.

– Tradycyjnie wraz z początkiem sierpnia do Krakowa zawitała „Kadrówka”, która niedługo wyruszy z Oleandrów do Kielc, tak jak to miało miejsce w pamiętnym 1914 roku. Ustanowiony przed wojną z inicjatywy byłych legionistów Marsz Szlakiem I Kadrowej był i jest najbardziej spektakularną formą kultywowania pamięci o czynie legionowym. Przed wojną organizowany nieprzerwanie do 1939 roku – jako jedna z najważniejszych imprez paramilitarnych II RP – był wydarzeniem elitarnym, w którym uczestniczyły wyróżniające się w służbie drużyny wojskowe i strzeleckie. Zlikwidowany po II wojnie światowej, powrócił wraz z powstaniem „Solidarności” – w 1981 roku – przede wszystkim dzięki piłsudczykom, środowiskom niepodległościowym ziemi krakowskiej i kieleckiej. Dziś łączy pokolenia: młodzież i weteranów – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

reklama
  • Na Małym Rynku odbędzie kolejne wydarzenie

    Już za kilka dni na Małym Rynku odbędzie się kolejne wydarzenie dla mieszkańców Krakowa. Z…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności