W piątek przygotujcie się na ogromne utrudnienia w ruchu [INFORMATOR]

W piątek przygotujcie się na ogromne utrudnienia w ruchu [INFORMATOR]

W piątek szykują się spore zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. 4 sierpnia w Krakowie odbędzie się Finał 80. Tour de Pologne.

reklama

Wystosowano prośbę o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu i poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i służb porządkowych.

reklama

Na terenie miasta zmieniona zostanie organizacja ruchu i komunikacji miejskiej.

Trasa 7. etapu wyścigu kolarskiego 80. Tour de Pologne UCI World Tour na terenie Krakowa:

Wjazd do Krakowa nastąpi około godz. 17.50 (od strony Kryspinowa, drogą wojewódzką nr 774) i kolarze pojadą ulicami: Olszanicką (całą szerokością jezdni), Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Mickiewicza (zachodnią jezdnią przeciwnie do kierunku ruchu), Reymonta, Piastowską, ponownie Królowej Jadwigi i al. Focha, gdzie rozpoczną się trzy pięciokilometrowe rundy (al. Focha, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha). Finisz będzie miał miejsce na al. Focha przy Błoniach.

Zakończenie etapu przewidziane jest około godz. 18.45. Także przy Błoniach nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. TdP.

"mapa utrudnień w Krakowie"

Trasa 4. etapu Tour de Pologne Junior:

W godz. ok. 14.40-17.30: START – al. Focha – al. 3 Maja – ul. Piastowska – ul. Królowej Jadwigi – al. Focha – META.

Organizatorzy wyścigu proszą o wyrozumiałość mieszkańców oraz gości naszego miasta i nieparkowanie pojazdów w rejonie ulic, którymi prowadzi trasa wyścigów.

W związku z organizacją wyścigu 4 sierpnia na terenie Krakowa zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej:

Od godz. 5.00, w związku z montażem infrastruktury towarzyszącej, zostaną zamknięte:

 • al. Focha (od mostu na Rudawie), al. 3 Maja oraz ul. Kałuży
 • na czas zamknięcia al. Focha na ul. Wyczółkowskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, celem zapewnienia dojazdu i wyjazdu z ul. Kasztelańskiej (UWAGA! Dojazd do ulic przyległych do al. Focha możliwy od strony ul. Dunin Wąsowicza i ul. Salwatorskiej)
 • na czas zamknięcia al. 3 Maja na ul. Igrców wprowadzone będą dwa kierunki ruchu
 • na fragmencie ul. Chodowieckiego, na odcinku od ul. Olimpijskiej do ul. Reymonta, będą obowiązywać znaki zakazu zatrzymywania się B-36 – dla ułatwiania wyjazdu pojazdów KMK oraz na ul. Chodowieckiego wyznaczony będzie dodatkowy przystanek autobusowy
 • z al. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego będzie możliwy tylko dojazd do parkingu przy Hotelu Cracovia przy al. Focha

Od godz. 13.00, w związku z domknięciem pętli wokół Błoń, na której będą odbywać się Tour de Pologne Junior oraz częściowo 80. Tour de Pologne:

 • zostanie zamknięta dodatkowo ul. Piastowska na odcinku od al. 3 Maja do ul. Królowej Jadwigi z korytarzem wyjazdowym z osiedla.
 • ponadto na ul. Królowej Jadwigi (na odcinku pomiędzy ul. Piastowską a al. Focha) ruch jednokierunkowy będzie odbywał się jedynie w kierunku Salwatora, tj. do ul. Kościuszki oraz do ul. Księcia Józefa (zostanie wprowadzony korytarz umożliwiający przejazd pojazdów od strony Woli Justowskiej w kierunku Salwatora)
 • nie będzie możliwości wjazdu w al. Focha i al. 3 Maja z al. Mickiewicza
 • na czas zamknięcia ul. Piastowskiej wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy przy ul. Królowej Jadwigi – przed ul. Piastowską w kierunku centrum oraz zapewnione będzie dojście do przystanków tramwajowych przy al. 3 Maja

Od godz. 14.30, w związku z przygotowaniem trasy 80. Tour de Pologne:

 • zostanie zamknięta zachodnia jezdnia al. Mickiewicza od ul. Reymonta do al. Focha (z wprowadzeniem ruchu dwukierunkowego na wschodniej jezdni Alei Trzech Wieszczów od ul. Reymonta do mostu Dębnickiego – z uwzględnieniem tymczasowej organizacji ruchu na moście Dębnickim, wprowadzonej na czas remontu mostu)
 • zostanie zamknięta ul. Reymonta (południowa jezdnia od al. Mickiewicza do ul. Miechowskiej i dalej cała jezdnia od ul. Miechowskiej do ul. Piastowskiej)
 • zostanie zamknięta ul. Piastowska od ul. Reymonta do al. 3 Maja razem z już zamkniętym odcinkiem od al. 3 Maja do ul. Królowej Jadwigi
 • możliwy będzie wyjazd z ul. Dunin Wąsowicza zachodnią jezdnią al. Krasińskiego do ul. Kościuszki

Na czas ruchu dwukierunkowego na wschodniej jezdni Alei Trzech Wieszczów przestawione zostaną przystanki autobusowe: „AGH/Uniwersytet Rolniczy” – na wysokość budynku AGH przy al. Mickiewicza, „Muzeum Narodowe” na wschodnią jezdnię w rejon zamkniętego skrzyżowania Alei Trzech Wieszczów – al. Focha – al. 3 Maja – ul. Piłsudskiego, „Jubilat” na wschodnią jezdnię al. Krasińskiego wraz z wyznaczeniem przejścia dla pieszych na jezdni zachodniej.

Po godz. 17.00, po przejeździe ostatniego zawodnika Tour de Pologne Junior, będzie udrożniony przejazd al. 3 Maja i dalej ul. Chodowieckiego, ul. Igrców dla pojazdów wyjeżdżających z ulic: Oleandry, Ingardena, Kadrówki (będą mieć zamknięty wyjazd z ul. Ingardena w al. Mickiewicza).

Około godz. 17.50 nastąpi wjazd do Krakowa (od strony Kryspinowa, drogą wojewódzką nr 774) i kolarze pojadą ulicami: Olszanicką (całą szerokością jezdni), Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi, do skrzyżowania z Piastowską, na których to ulicach pomiędzy godz. 17.30 a godz. 18.30 zostaną wprowadzone chwilowe przerwy w ruchu.

Następnie peleton pojedzie al. Focha, al. Mickiewicza (zachodnią jezdnią przeciwnie do kierunku ruchu), Reymonta, Piastowską, ponownie Królowej Jadwigi i al. Focha, gdzie rozpoczną się trzy pięciokilometrowe rundy (al. Focha, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha). Finisz będzie miał miejsce na al. Focha przy Błoniach. Zakończenie etapu przewidziane jest około godz. 18.45. Także przy Błoniach nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

Na trasie wyścigu – w miejscach wskazanych znakami B-36 – będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów z tabl. informującą o usunięciu pojazdu na koszt właściciela w przypadku jego pozostawienia na odcinku drogi objętym zakazem. Zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie dotyczył również wyznaczonych istniejących miejsc parkingowych (zostaną one czasowo zlikwidowane). Dodatkowo, zakaz zatrzymywania się zostanie wprowadzony także na fragmentach ulic: Chodowieckiego, Wyczółkowskiego i na ul. Kałuży.

Zalecane objazdy

W godz. 5.00-13.00, na czas zamknięcia al. Focha, al. 3 Maja i ul. Kałuży:

 • dla jadących Alejami Trzech Wieszczów pojazdów do 3,5 t do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Czarnowiejską i Nawojki
 • dla jadących od strony ul. Piastowskiej do al. Mickiewicza ulicami: Królowej Jadwigi, Księcia Józefa do Mostu Zwierzynieckiego, Zielińskiego, Monte Cassino i Konopnickiej.

Od godz. 13.00, na czas zamknięcia ul. Piastowskiej (na odcinku od Cichego Kącika do ul. Królowej Jadwigi ), al. Focha oraz al. 3 Maja:

 • dla jadących do al. Mickiewicza ulicami: Nawojki i Czarnowiejską;
 • dla jadących do ul. Królowej Jadwigi (ul. Kościuszki) pojazdów do 3,5 t ulicami: Armii Krajowej, Zarzecze, Na Błonie, Jesionową (do ul. Kościuszki dalej ulicą Królowej Jadwigi).

Od godz. 14.30, na czas:

 • zamknięcia ul. Piastowskiej na odcinku od al. 3 Maja do ul. Reymonta objazd dla jadących pojazdów do 3,5 t z Alei Trzech Wieszczów, z Piastowskiej, z Armii Krajowej, z al. Kijowskiej, z ul. Zarzecze do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Alejami Trzech Wieszczów, Czarnowiejską, Nawojki, Armii Krajowej, Zarzecze, Na Błonie, Jesionową i Królowej Jadwigi
 • zamknięcia ul. Piastowskiej na odcinku od al. 3 Maja do ul. Reymonta oraz ul. Reymonta objazd dla jadących ul.  Piastowską, ul. Armii Krajowej, al. Kijowską, ul. Królowej Jadwigi do al. Mickiewicza ulicami: Jesionową, Na Błonie, Zarzecze, Armii Krajowej, Nawojki, Czarnowiejską; z ul. Mydlnickiej ulicami: „bramką” z chwilową przerwą w ruchu przez zamkniętą Piastowską, dalej Igrców, Chodowieckiego, „bramką” z chwilową przerwą w ruchu przez zamkniętą Reymonta, Budryka i Nawojki i Czarnowiejską, z ul. Królowej Jadwigi ulicami: Księcia Józefa, pod Mostem Zwierzynieckim, zachodnią jezdnią Mostu Zwierzynieckiego, Zielińskiego, Monte Cassino, Rondem Grunwaldzkim, Konopnickiej i Krasińskiego
 • zakazu skrętu w lewo w ul. Reymonta objazd dla jadących al. Mickiewicza do ul. Reymonta ulicami: al. Mickiewicza, nawrotką przy Lenartowicza i z powrotem al. Mickiewicza
 • wprowadzenia jednego kierunku ruchu w ul. Miechowskiej objazd dla jadących ul. Nawojki i ul. Urzędniczą do ul. Reymonta ulicami: Czarnowiejską i al. Mickiewicza
 • braku możliwości nawrócenia na Alejach Trzech Wieszczów na odcinku wschodniej jezdni z tymczasowym ruchem dwukierunkowym objazd dla jadących al. Krasińskiego i al. Mickiewicza z kierunku południowego do ul. Konopnickiej i Kościuszki ulicami: Alejami Trzech Wieszczów, nawrotką przy Lenartowicza i z powrotem al. Mickiewicza i al. Krasińskiego
 • zamknięcia ul. Piastowskiej na odcinku od al. 3 Maja do ul. Reymonta objazd dla jadących ul. Nawojki i ul. Armii Krajowej do Cichego Kącika ulicami: Budryka, „bramką” z chwilową przerwą w ruchu przez zamkniętą Reymonta i dalej Chodowieckiego
 • braku możliwości skrętu w lewo na Alejach Trzech Wieszczów na odcinku wschodniej jezdni z tymczasowym ruchem dwukierunkowym objazd dla jadących z kierunku północnego w ulice: Krupniczą, Piłsudskiego i Zwierzyniecką ulicami: Alejami Trzech Wieszczów, Konopnickiej, po zawróceniu na Rondzie Grunwaldzkim z powrotem Konopnickiej, al. Krasińskiego i al. Mickiewicza.
"Mapka z utrudnieniami w ruchu"

O chwilowych przerwach w ruchu w godz. 17.30-18.30 na ulicach: Olszanickiej, Chełmskiej, Junackiej, Królowej Jadwigi (do skrzyżowania z Piastowską) będą informować tablice ustawione wzdłuż tych ulic lub ich przecznic.

Otwarcie zamkniętych ulic nastąpi po zakończeniu wyścigu oraz po demontażu infrastruktury towarzyszącej.

Organizacja komunikacji miejskiej

Utrudnienia i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie Krakowa:

 • od godz. 5:00 do ok. godz. 22:00 – wyłączenie ruchu na Al. Focha, Al. 3 Maja i ul. Kałuży;
 • od ok. godz. 13:00 do ok. godz. 19:00 – wyłączenie ruchu na ul. Piastowskiej, na odcinku od Al. 3 Maja do ul. Królowej Jadwigi;
 • od ok. godz. 14:00 do ok. godz. 19:00 – wyłączenie ruchu na Al. Słowackiego i Al. Mickiewicza (od ul. Madalińskiego do ul. Reymonta) oraz na ul. Piastowskiej od ul. Reymonta do Al. 3 Maja;
 • od ok. godz. 17:00 do ok. godz. 19:00 – wyłączenie ruchu tramwajowego do Cichego Kącika.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Etap 1 – przygotowanie zaplecza dla wyścigu i mety – w godz. ok. 5:00 – 13:00

W związku z koniecznością przygotowania zaplecza dla wyścigu oraz mety zostanie wyłączony ruch na Al. Focha, Al. 3 Maja i ul. Kałuży. Wyjazd z pętli autobusowej Cichy Kącik będzie możliwy tylko ul. Chodowieckiego i Reymonta do ul. Piastowskiej.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

 • linia 109 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (skróconej): Bielany – … – Księcia Józefa – Salwator;
  • zawracanie będzie odbywać się na układzie ulicznym: Kościuszki – Komorowskiego – Senatorska (jak dla linii aglomeracyjnych);
  • przystankiem końcowym będzie Salwator 08 (na placu postojowym przy Klasztorze Norbertanek);
  • przystankiem początkowym będzie Salwator 05 (na ul. Senatorskiej);
 • linia 134 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: ZOO – … – Królowej Jadwigi – Piastowska – Cichy Kącik (powrót: Chodowieckiego – Reymonta – Piastowska);
  • przystankiem początkowym będzie Cichy Kącik 04 (na pętli), dodatkowo w kierunku ZOO będzie obsługiwany przystanek Cichy Kącik 02 (na ul. Piastowskiej);
  • przystanek Piastowska w kierunku Cichego Kącika będzie przeniesiony na ul. Piastowską (słupek 03);
 • linia 152 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w  obu kierunkach): Czyżyny Dworzec – … – Piłsudskiego – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Piastowska – Królowej Jadwigi – … – Cmentarz Olszanica;
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki, oprócz przystanku AGH / UR w kierunku Cmentarza Olszanicy;
  • przystanek Miasteczko Studenckie AGH będzie w obu kierunkach funkcjonować jak dla linii 159;
 • linia 159 – wyjazd z pętli Cichy Kącik będzie odbywać się ul. Chodowieckiego i Reymonta;
 • linia 192 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w  obu kierunkach): Dworzec Główny Wschód – … – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Piastowska – Królowej Jadwigi – … – Olszanica Bory / Chełm;
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki;
  • przystanek Miasteczko Studenckie AGH będzie w obu kierunkach funkcjonować jak dla linii 159;
 • linia 502 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w  obu kierunkach): Aleja Przyjaźni – … – Piłsudskiego – Al. Krasińskiego – Konopnickiej – Rondo Grunwaldzkie;
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać tylko przystanki: Jubilat oraz Rondo Grunwaldzkie;
  • przystankiem końcowo-początkowym będzie Rondo Grunwaldzkie 04 (na ul. Konopnickiej, po zawróceniu).

Zostanie wyznaczony dodatkowy słupek dla przystanku Cichy Kącik 04, zlokalizowany na ul. Chodowieckiego, po skręcie z ul. Igrców (autobusy będą wyjeżdżać z pętli Cichy Kącik ulicami Chodowieckiego i Reymonta).

Etap 2 – Tour de Pologne Junior – w godz. ok. 13:00 –17:00

W związku z wyścigiem towarzyszącym „Tour de Pologne Junior” zostanie dodatkowo wyłączony ruch pojazdów na ul. Piastowskiej, na odcinku od Al. 3 Maja do ul. Królowej Jadwigi. Zawracanie autobusów na pętli Cichy Kącik nadal będzie możliwe z zastrzeżeniem, że wyjazd z pętli będzie odbywać się ul. Chodowieckiego i Reymonta.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

 • linie 109, 159 i 502 – będą kursować po dotychczasowych trasach czasowo zmienionych jak w etapie 1;
 • linia 102 – zostanie podzielona i będzie kursować po trasach czasowo zmienionych:
  • po stronie Krowodrzy: Krowodrza Górka – … – Piastowska – Cichy Kącik (powrót: Chodowieckiego – Reymonta);
  • po stronie Woli Justowskiej: Bielany – … – Królowej Jadwigi – Piastowska;
   • zawracanie będzie odbywać się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi i Piastowskiej, nad nadzorem inspektora;
   • zostanie wyznaczony tymczasowy przystanek dla wysiadających na ul. Królowej Jadwigi przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską w rejonie posesji nr 132;
   • przystanek dla wsiadających będzie zlokalizowany na przystanku Piastowska 01.
 • linia 134 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (skróconej): ZOO – … – Królowej Jadwigi – Piastowska;
  • zawracanie będzie odbywać się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi i Piastowskiej, nad nadzorem inspektora;
  • zostanie wyznaczony tymczasowy przystanek dla wysiadających na ul. Królowej Jadwigi przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską w rejonie posesji nr 132;
  • przystanek dla wsiadających będzie zlokalizowany na przystanku Piastowska 01.
 • linia 152 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: Czyżyny Dworzec – … – Piłsudskiego – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Piastowska – Cichy Kącik (powrót: Chodowieckiego – Reymonta);
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki, oprócz przystanku AGH / UR w kierunku Cichego Kącika;
  • przystanek Miasteczko Studenckie AGH będzie w obu kierunkach funkcjonować jak dla linii 159;
 • linia 192 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (skróconej): Olszanica Bory / Chełm – Olszanicka – Junacka – Królowej Jadwigi – przystanek Park Decjusza – Królowej Jadwigi – Piastowska;
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki;
  • zawracanie będzie odbywać się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi i Piastowskiej, nad nadzorem inspektora;
  • zostanie wyznaczony tymczasowy przystanek dla wysiadających na ul. Królowej Jadwigi przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską w rejonie posesji nr 132;
  • przystanek dla wsiadających będzie zlokalizowany na przystanku Piastowska 01.

Nadal funkcjonować będzie wyznaczony dodatkowy słupek dla przystanku Cichy Kącik 04, zlokalizowany na ul. Chodowieckiego, po skręcie z ul. Igrców (autobusy będą wyjeżdżać z pętli Cichy Kącik ulicami Chodowieckiego i Reymonta).

Etap 3 – przygotowanie do wyścigu głównego – w godz. ok. 14:00– 19:30

W związku z przygotowaniem do wyścigu głównego zostanie wyłączony ruch pojazdów na zachodniej jezdni Al. Mickiewicza od Mostu Dębnickiego do ul. Reymonta, na ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Reymonta do Al. 3 Maja oraz na ul. Reymonta (nie będzie możliwości dojazdu do pętli autobusowej Cichy Kącik).

W związku ze zmianą organizacji ruchu na Alejach Trzech Wieszczów będą wprowadzone następujące zmiany przystankowe (dotyczące kierunku Ronda Grunwaldzkiego):

 • przystanek AGH / UR 02 będzie przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Reymonta (na skrzyżowaniu autobusy będą przejeżdżać na jezdnię „pod prąd”);
 • przystanek Muzeum Narodowe 04 będzie przeniesiony na środek skrzyżowania z ul. Piłsudskiego i Al. Focha;
 • przystanek Jubilat 04 będzie przeniesiony nas pas dzielący za zawrotką, przed skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

 • linie 109, 134 i 192 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych jak w etapie 2;
 • linia 102 – nadal będzie podzielona i będzie kursować po trasach czasowo zmienionych:
  • po stronie Krowodrzy: Krowodrza Górka – … – Piastowska – Armii Krajowej – Przybyszewskiego;
   • przystanek Miasteczko Studenckie AGH w kierunku Przybyszewskiego będzie nieczynny;
  • po stronie Woli Justowskiej (jak w etapie 2): Bielany – … – Królowej Jadwigi – Piastowska;
   • zawracanie będzie odbywać się na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi i Piastowskiej, nad nadzorem inspektora;
   • zostanie wyznaczony tymczasowy przystanek dla wysiadających na ul. Królowej Jadwigi przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską w rejonie posesji nr 132;
   • przystanek dla wsiadających będzie zlokalizowany na przystanku Piastowska 01.
 • linia 124/424:
  • trasa pozostanie bez zmian;
  • w kierunku Ronda Grunwaldzkiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Madalińskiego będzie poruszać się jezdnią „pod prąd” (zgodnie z tymczasową organizacją ruchu);
  • przystanek Muzeum Narodowe 04 będzie nieczynny;
 • linie 144, 164, 169/469, 173, 179, 194, 301, 304, 307, 310, 503:
  • trasy pozostaną bez zmian;
  • w kierunku Ronda Grunwaldzkiego na odcinku od ul. Reymonta do ul. Madalińskiego będą poruszać się jezdnią „pod prąd” (zgodnie z tymczasową organizacją ruchu);
  • przystanki AGH / UR 02, Muzeum Narodowe 04 oraz Jubilat 04 będą przeniesione (jak podano powyżej);
 • linia 152 – będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: Czyżyny Dworzec – … – Piłsudskiego – Al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Nawojki – Armii Krajowej – Bronowice SKA, powrót: Bronowice SKA – Armii Krajowej – Nawojki – Czarnowiejska – Al. Mickiewicza – Al. Słowackiego – Warszawska – Plac Matejki – Basztowa – … – Czyżyny Dworzec;
  • na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki, oprócz przystanku AGH / UR w kierunku Przybyszewskiego;
  • postój autobusów będzie się odbywać na przystanku Bronowice SKA 03;
 •  linia 159 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Os. Piastów – … – Nawojki – Armii Krajowej – Przybyszewskiego;
  • przystanek Miasteczko Studenckie AGH w kierunku Przybyszewskiego będzie przeniesiony na ul. Nawojki (słupek 02);
 • linia 502 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (jak w etapach 1 i 2): Aleja Przyjaźni – … – Piłsudskiego – Al. Krasińskiego – Konopnickiej – Rondo Grunwaldzkie;
  • w kierunku Ronda Grunwaldzkiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Madalińskiego będzie poruszać się jezdnią „pod prąd” (zgodnie z tymczasową organizacją ruchu);
  • przystanek Muzeum Narodowe 04 będzie nieczynny;
  • przystanki Jubilat 04 będą przeniesione (jak podano powyżej).

Etap 4a – wjazd kolarzy do Krakowa i przejazd na rundę – w godz. ok. 17:00 – 18:30

W związku z dalszym przygotowaniem do wyścigu głównego, nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego do Cichego Kącika. Zostanie także wyłączony ruch pojazdów na ulicach: Olszanickiej,  Junackiej oraz Królowej Jadwigi w związku z przejazdem kolarzy na pętlę.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych:

 • linia 6 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Mały Płaszów P+R – … – Straszewskiego – Podwale – Dunajewskiego – Długa – Dworzec Towarowy;
 • linia 20 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Mały Płaszów P+R – … – Podwale – Straszewskiego – Franciszkańska – Dominikańska – Starowiślna – Dajwór;
 • linia 102
  • po stronie Krowodrzy: Krowodrza Górka – … – Piastowska – Armii Krajowej – Przybyszewskiego;
   • przystanek Miasteczko Studenckie AGH w kierunku Przybyszewskiego będzie nieczynny;
  • po stronie Woli Justowskiej kursuje na odcinku Bielany – Zakamycze;
 • linie 134 i 192 – ruch wstrzymany;
 • pozostałe linie będą kursować jak w etapie 3.

Etap 4b – wjazd kolarzy na rundę i przyjazd na metę– w godz. ok. 18:00 – 19:00

Po wjeździe wszystkich kolarzy na rundę zostanie odblokowany ruch na ulicach: Olszanickiej, Junackiej oraz Królowej Jadwigi.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych:

 • linie 6 oraz 20 będą kursować jak w etapie 4a;
 • pozostałe linie będą kursować jak w etapie 3.

Etap 5 – przywracanie normalnej organizacji ruchu po wyścigu

Ruch autobusów na ul. Piastowskiej i Al. 3 Maja będzie przywracany zaraz po przejeździe zawodników.

Ruch tramwajowy do Cichego Kącika zostanie przywrócony około godz. 19:00 (zawodnicy po przekroczeniu linii mety mogą rozjeżdżać się po zamkniętych jedniach Al. Mickiewicza lub Al. Krasińskiego).

Wznowienie ruchu po obu jezdniach Al. Mickiewicza i Mostu Dębnickiego planowane jest około godziny 19:30. Od tego czasu będzie obowiązywać organizacja tras jak w etapie 1 (w  przypadku udrożnienia Al. 3 Maja wyjazd z pętli autobusowej Cichy Kącik będzie odbywać się w zwykły sposób).

Przywrócenie ruchu na Al. Focha i ul. Kałuży planowane jest około godz. 22:00.

Na czas trwania imprezy zostaną wyznaczone następujące tymczasowe przystanki autobusowe:

 • Cichy Kącik 04 – na ul. Chodowieckiego, po skręcie w lewo z ul. Igrców (dodatkowy przystanek początkowy dla linii 102, 134, 152, 159) – od początku kursowania linii dziennych do około godziny 14:00;
 • AGH / UR 02 – na Al. Mickiewicza, przed skrzyżowaniem z ul. Reymonta (przeniesiony) – w godzinach około 14:00 – 19:30;
 • Muzeum Narodowe 04 – na środku częściowo zamkniętego skrzyżowania Al. Mickiewicza / Al. Krasińskiego / Al. Focha / Piłsudskiego – w godzinach około 14:00 – 19:30;
 • Jubilat 04 – na pasie dzielącym za zawrotką, przed skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką – w godzinach około 14:00 – 19:30;
 • Piastowska (dla wysiadających) – na ul. Królowej Jadwigi przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską w rejonie posesji nr 132 w godzinach około 13:00-19:30.

FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA TERENIE OKOLICZNYCH MIEJSCOWOŚCI:

Wstrzymania ruchu na poszczególnych odcinkach planowane są ok. 30 min. przed prognozowanym przejazdem kolarzy.

Planowane godziny przejazdu kolarzy na terenie okolicznych miejscowości:

 • około godz. 17:13 – 17:40 – przejazd kolarzy przez Gminę Czernichów: Rusocice (ul. Krakowska), Kłokoczyn (ul. Czernichowska), Czernichów (ul. Wadowicka, ul. Podgórki, ul. Krakowska), Zagacie (ul. Mickiewicza);
  • możliwe wstrzymania w ruchu dla linii 229, 249, 259;
 • około godz. 17:26 – 18:03 – przejazd kolarzy przez Gminę Liszki: Kaszów (DP 2183K), Liszki (ul. Czernichowska, ul. Św. Jana Kantego, ul. Krakowska, ul. Poległych 1943 roku), Cholerzyn (DP2189K), Budzyń (DP2189K), Kryspinów (DW 774), Budzyń (DW774), Cholerzyn (DW774);
  • możliwe wstrzymania w ruchu dla linii 209, 219, 229, 239, 249, 269, 300.

Rozkłady jazdy NIE zostaną zmienione.

Informujemy, że podane wyżej godziny są orientacyjne. Zamknięcie i przywrócenie ruchu nastąpi na polecenie policji i innych służb nadzoru ruchu. Ruch pojazdów komunikacji miejskiej będzie w miarę możliwości utrzymywany jak najdłużej przez rozpoczęciem wyścigu i przywracany niezwłocznie po przejeździe zawodników.

Za utrudnienia przepraszamy!

Zasady zachowania ważności biletów

Bilety okresowe wykupione na  linie objęte zmianami zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności