W Nowej Hucie odbędą się dożynki [PROGRAM]

W Nowej Hucie odbędą się dożynki [PROGRAM]

W Krakowie nie zabraknie w tym roku imprezy dożynkowej. Jedno z trzech miejskich wydarzeń odbędzie się 27 lipca na krakowskim osiedlu Wolica. Organizatorami są Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Dzielnica XVIII.

reklama

„Dożynki odzwierciedlają wagę pracy na roli w historii oraz kulturze Polski. To także czas, w którym mieszkańcy dziękują za urodzaj plonów, jednocześnie oddając hołd tradycji i wspólnocie. Święto to symbolizuje harmonię między człowiekiem a naturą oraz podkreśla wartość współpracy i dzielenia się dobrem w społeczności” – mówi Anna Waligórska-Dynowska z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

reklama

Najważniejszym elementem Dożynek Miejskich jest Przegląd Wieńców Dożynkowych, gdzie zgromadzone 15 unikalnych wieńców, ozdobionych ręcznie zebranymi plonami zbóż, stanowi wyraz wdzięczności za obfite żniwa. Wieńce, wytworzone ze słomy, kłosów, świeżych kwiatów, owoców i wstążek, posiadają różnorodne kształty i symbolikę, odzwierciedlając lokalne tradycje i konteksty. To także okazja do pielęgnowania i przekazywania ducha polskich obrzędów.

W tym roku tradycyjne Dożynki Miejskie, odbędą się w Wolicy w dniu 27 sierpnia. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli wspólnie świętować urodzaj i dziękować za plony, jakie przyniosła tegoroczna praca rolników.

Program wydarzenia:

  • 12:40 – Korowód Dożynkowy
  • 13:00 – Msza Święta
  • 14:45 – Występy Artystyczne i Przeglądy Wieńców Dożynkowych
  • 18:30 – Koncert Matragon Electric Band
  • 19:00 – Zabawa Taneczna z Zespołem Fajni Ludzi

Wydarzenie to przewiduje także szereg atrakcji, takich jak strefa gastronomiczna, wesołe miasteczko oraz animacje dla dzieci, które przyciągną mieszkańców Wolicy oraz gości spoza osiedla.

Dożynki w Nowej Hucie – program
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności