W Krakowie trwa BNP Paribas Green Film Festival. Wydarzenie bezpłatne

"BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie"

13 sierpnia w Krakowie rozpoczęła się kolejna edycja BNP Paribas Green Film Festival. Główne miasteczko pojawiło się u stóp Wawelu. Warto też wspomnieć, że organizatorzy przygotowali dla widzów Strefę Dobrego Smaku Violife z foodtruckami oferujące potrawy bazujące na niskoemisyjnych na składnikach roślinnych. Wydarzenie trwa do 20 sierpnia.

reklama

BNP Paribas Green Film Festival to międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, który od 2018 roku jest organizowany w Krakowie. To jedyny w Polsce i jeden z największych na świecie filmowy festiwal o tematyce ekologicznej. W czasie ośmiu dni festiwalu każdego roku pokazywanych jest ponad 50 filmów konkursowych oraz kilkadziesiąt pozakonkursowych. Festiwal to wielkie świeto ludzi, którym los naszej planety nie jest obojętny. Filmom towarzyszą spotkania z twórcami, ekspertami ONZ, lokalnymi aktywistami klimatycznymi. W czasie festiwalu odbywają się również liczne warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wystawy, wykłady i działania artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia zgodnie z zielonymi wartościami.

reklama

Festiwal należy do grona 100 najlepiej ocenianych festiwali wg rankingu największego portalu festiwalowego FILM FREEWAY. Ranking ten tworzony jest przez filmowców, których filmy są prezentowane na festiwalach.

Festiwal jest organizowany przy współpracy z UN Global Compact Network Poland. Specjaliści UNGC oraz eksperci z instytucji system ONZ czuwają nad merytorycznym poziomem dyskusji festiwalowych, aby widzowie mieli dostęp nie tylko do najlepszych filmów, ale też mieli pewność, że komentarz do poruszanych tematów środowiskowych zapewnią najlepsi eksperci w danej dziedzinie.

Jakie więc nowości czekają widzów festiwalowych? Jak co roku do miasteczka festiwalowego przychodzą całe rodziny, gdzie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci czeka wiele atrakcji – opowiada Piotr Biedroń, dyrektor festiwalu. Codziennie pojawią się warsztaty edukacyjne w stoiskach partnerów i świetne filmy. Na hit tegorocznej edycji zapowiada się Kino dla Dzieci, gdzie codziennie będą odbywać się warsztaty dla najmłodszych zakończone pokazem filmu. W repertuarze będą takie przeboje kinowe jak: „Lorax”, „Wall*E” czy „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Kolejna nowość to Kino Galerii Krakowskiej umiejscowione na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie na widzów będzie przygotowana widownia z 200 leżakami. Pokazy i dyskusje festiwalowe będą się zaczynać tam codziennie o godz. 19.00.

Warto też wspomnieć, że organizatorzy przygotowali dla widzów Strefę Dobrego Smaku Violife z foodtruckami oferujące potrawy bazujące na niskoemisyjnych na składnikach roślinnych.

Ponadto na Miasteczku Festiwalowym obowiązuje zakaz używania jednorazowego plastiku, a napoje będzie można zamawiać wyłącznie w wielorazowych kubkach opartych na systemie kaucyjnym TakeCup!.

6. BNP Paribas Green Film Festival odbędzie się między 13 a 20 sierpnia w Krakowie. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć adresem: greenfestival.pl, a filmy festiwalowe będą dostępne również online na stronie festiwalowej.

Fot. Robert Słuszniak & Remigiusz Załucki – Fundacja Green Festival
Fot. Robert Słuszniak & Remigiusz Załucki – Fundacja Green Festival
Fot. Robert Słuszniak & Remigiusz Załucki – Fundacja Green Festival
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności