W Krakowie mogło dojść do kolejowej tragedii. Nastolatkowie z Ukrainy układali przeszkody na torach

Źródło SOK/ insp. Piotr Żłobicki

Dwóch obywateli Ukrainy zostało ujętych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Krakowie. Chłopcy w wieku 13 lat układali kamienie na torach, co mogło doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu.

reklama

Incydent miał miejsce na szlaku kolejowym Kraków Mydlniki – Kraków Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas patrolu zaobserwowali dwie osoby postronne przebywające na torach czynnych, które układały przeszkody na główkach szyn.

reklama

Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Natychmiast zostali ujęci przez mundurowych. 13-latkowie pochodzący z Ukrainy podkreślili, że układanie przeszkód na torach było dla nich formą zabawy. Nie byli oni również świadomi, jak tragiczny w skutkach może być jej finał. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy prowadza dalsze czynności w sprawie.

Warto zaznaczyć, że pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżującym koleją pasażerów.

Zobacz również:

Na chodniku leżała kobieta a obok niej stały płaczące dzieci

Niecodzienne znalezisko w oknie życia w Krakowie

Dziecko wypadło z balkonu w bloku przy ul. Łokietka

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności