W Kraków Airport powitano 6. milionowego pasażera

"Punkt widokowy lotnisko kraków"

Krakowskie lotnisko ma powody do zadowolenia. 25 sierpnia powitano symbolicznie 6. milionowego pasażera. To kolejny rekord dla naszego regionu.

reklama

W historii krakowskiego lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik, ale jest on najszybciej osiągniętym od początku roku.

reklama

„ Na koniec wakacji dobra wiadomość. Dzisiaj w Kraków Airport symbolicznie powitaliśmy  
6. milionowego pasażera. W historii krakowskiego lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik, ale jest on najszybciej osiągniętym od początku roku”- powiedział Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport.

„Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku w wakacyjnych miesiącach okazał się rekordowy, coraz więcej turystów odwiedziło Kraków i Małopolskę. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują atrakcyjne w świecie kierunki jak Stambuł czy Nowy York, a bazowi przewoźnicy  Ryanair czy Wizzair – słoneczne połączenia do wielu miast Europy. Kraków i Małopolskę pokochali turyści z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego, czego najlepszym potwierdzeniem jest oferta  FlyDubaj, czyli trzech połączeń dziennie do Krakowa. Dużą popularnością cieszą się także kierunki oferowane przez Turkish Airlines  czy Sunexpress.

 Mamy nadzieję, że planowana obecnie jesienno-zimowa siatka połączeń jeszcze bardziej wzmocni ruch turystyczny także w sferze biznesowej i city break i po raz pierwszy w historii Kraków Airport jako polski port regionalny przywitamy w Krakowie w tym roku 9 milionowego pasażera.” dodał Radosław Włoszek prezes zarządu Kraków Airport.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności