To nie jest żart! Pijany i bez uprawnień przywiózł kolegę na komisariat w Krakowie

To nie jest żart! Pijany i bez uprawnień przywiózł kolegę na komisariat w Krakowie

Ta historia brzmi jak nieśmieszny żart. Nieodpowiedzialny kierowca wsiadł do samochodu i postanowił po alkoholu przywieźć swojego kolegę na komisariat policji w Krakowie.

reklama

31 lipca, w godzinach wieczornych do Komisariatu Policji VII w Krakowie zgłosił się mężczyzna, który przyszedł zawiadomić o przestępstwie popełnionym na jego szkodę. Pokrzywdzonemu towarzyszył nietrzeźwy znajomy. Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem zgłaszającego, policjant zauważył, że mężczyźni po wyjściu z komisariatu wsiedli do samochodu, a miejsce za kierownicą zajął … pijany. 

reklama

Funkcjonariusz natychmiast wybiegł z drugim policjantem, podjęli interwencję wobec mężczyzny, który rozpoczął jazdę pojazdem. Po krótkim pościgu, samochód został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Okazało się, że miał on 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnym kierowcą był 51-letni krakowianin. Ponadto w policyjnej bazie znajdowała się adnotacja, że ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Teraz 51-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Za popełniane przestępstwa grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności