TAURON Arena Kraków zostanie podświetlona w narodowych barwach

TAURON Arena Kraków zostanie podświetlona w narodowych barwach

TAURON Arena Kraków ponownie zostanie podświetlona w narodowych barwach. Także miasto zostanie udekorowane flagami państwowymi, miejskimi i Unii Europejskiej.

reklama

W najbliższy czwartek, 31 sierpnia mija 43. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. Natomiast 1 września obchodzić będziemy Dzień Weterana Walk o Niepodległość RP. W tych dniach wieczorem TAURON Arena Kraków zaświeci się na biało-czerwono.

reklama

Kraków udekorowany zostanie flagami państwowymi, miejskimi i Unii Europejskiej. Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawią się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone będą maszty przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostaną udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych.

Kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach będą po zmroku podświetlone w biało-czerwonych barwach.

Dzień Solidarności i Wolności to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 r., który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu RP w 2005 r. na pamiątkę podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 r. między przedstawicielami robotniczych komitetów strajkowych a władzami komunistycznymi. Tego dnia porozumienia podpisano w Gdańsku (dzień wcześniej w Szczecinie).

Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzony rokrocznie 1 września, został ustanowiony 25 kwietnia 1997 r. przez Sejm RP jako święto obrońców Ojczyzny, upamiętniające poległych w obronie niepodległości Polski na polach bitewnych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności