Takiego pikniku przed TAURON Areną Kraków jeszcze nie było [PROGRAM]

"Balon na ogrzane powietrze"

W Krakowie zapowiada się kolejne rewelacyjne wydarzenie! Na zakończenie wakacji odbędzie się OdLOTowa Arena – rodzinny piknik przy TAURON Arenie Kraków.

reklama

Co sprawia, że balony i samoloty wznoszą się w powietrze? Kto pierwszy marzył o lataniu? Jak napełnia się balon? Jak kolorowy jest wszechświat? Tego wszystkiego dowiecie się 27 sierpnia (niedziela) podczas „OdLOTowej Areny!” przy TAURON Arenie Kraków. Oprócz pokazów sprzętu lotniczego, gier i konkursów czekać będą na Was także pokazy filmów w mobilnym planetarium oraz loty balonem na uwięzi!

reklama

Arena z lotu ptaka

Kto nie marzył o tym, by wzbić się w powietrze i zobaczyć jak świat wygląda z lotu ptaka? To marzenie będzie można spełnić wsiadając do kosza balonu na ogrzane powietrze w towarzystwie pilotów Kraków Balloon Team.

Na tych, którzy wolą twardo stąpać po ziemi będą czekały pokazy napełniania oraz składania balonów, ekspozycje balonów na uwięzi, sprzętu lotniczego, modeli lotniczych, szybowca, a także możliwość zobaczenia symulatora lotniczego i żyroskopu. Wieczór zakończy odlot balonów na ogrzane powietrze (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).

Tajemnice gwiazd i planet

Na tych, których fascynuje to, co znajduje się dużo, dużo wyżej czekać będzie mobilne miejskie planetarium, w którym w godz. 14.00 do 20.00 odbędą się pokazy 15-minutowego filmu pt. „Kolorowy Wszechświat”. Film nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego zapraszamy także najmłodszych mieszkańców Krakowa do udziału w seansie, podczas którego poznają tajemnice gwiazd i planet. Po seansie będzie można odwiedzić stoisko Miasta Kraków i spróbować swoich sił w quizie z nagrodami.

Kim jest marszałek?

Podczas spotkania z animatorami Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport będzie można dowiedzieć się: dlaczego samolot lata? Kiedy pierwsze maszyny wzbiły się w powietrze? Kto pierwszy marzył o lataniu? I kto właściwie pracuje na lotnisku?

Lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. Aby poznać czym zajmują się poszczególne osoby będzie można zagrać w memory, dooble XXL i wiele innych gier. Samemu będzie można zostać pracownikiem lotniska i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętni spotkają się też z marszałkiem i dowiedzą się na czym polega jego praca oraz z jakimi „łamigłówkami” mierzy się na co dzień.

Ci, którzy wolą eksperymentować, dzięki prostym doświadczeniom poznają siły, które działają na samolot, sprawiając, że wzbija się w powietrze. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wykonać traumatrop, prostą zabawkę z papieru, skonstruować samolot, a następnie sprawdzić jego zdolność lotu do celu.

W drogę… kamperem, albo rowerem

Podróżować bliżej i dalej można także na czterech kółkach. Na stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej stanie „Kamper Małopolska”, który podróżuje po świecie i zachęca do odwiedzania Krakowa i Małopolski. Podczas wydarzenia każdy chętny będzie mógł zobaczyć jak taki kamper wygląda od środka, jakie ma udogodnienia oraz dowiedzieć się jak wygląda zwiedzanie świata takim pojazdem.

Przed TAURON Arenę Kraków zapraszamy także osoby, które najlepiej czują się podróżując na krótkich dystansach i to najlepiej na dwóch kółkach. Mobilny miejski warsztat rowerowy zapewni wielbicielom tych pojazdów podstawowy przegląd oraz możliwość uzyskania porady ekspertów w dziedzinie optymalnego sposobu użytkowania roweru, którym można szybko i bezemisyjnie poruszać się po naszym mieście i regionie.

Pora na relaks

A gdy już odwiedzimy wszystkie stoiska i odbędziemy podróż od lokalnych atrakcji aż po te kosmiczne przyjdzie pora na odpoczynek i odwiedzenie strefy gastronomicznej Areny Garden i Arena Coffee w Małej Hali, która będzie czynna przez cały dzień oraz strefy relaksu RMF FM przygotowanej specjalnie na to wydarzenie.

***

Harmonogram atrakcji związanych z balonami

Uwaga! Wszystkie pokazy balonowe są uzależnione od warunków atmosferycznych.

godz. 14:00-18:00 – symulator lotniczy (przepustowość: 15 osób/h),

godz. 14:00-18:00 – żyroskop lotniczy (przepustowość: 15 osób/h),

godz. 14:18:00 – dmuchaniec lotniczy (przepustowość: 50 osób/h),

godz. 14:00-18:00 – ekspozycja modeli lotniczych i balonu,

godz. 14:00-18:00 – szybowiec, ekspozycja sprzętu lotniczego (przepustowość 20 osób/h),

godz. 14:00-18:30 – opowieść o balonach (historia baloniarstwa, budowa balonów, rodzaje balonów, zasada latania balonów, osiągnięcia sportowe i rekordy balonowe),

godz. 14:00-18:00 – pokazy statyczne balonu – próby napełniania balonu,

godz. 18:00-18:30 – napełnianie balonu do lotów na linach,

godz. 18:30-20:30 – loty balonem na linach (przepustowość: 40-50 osób/h)

godz. 18:30-19:00 – odlot balonów,

godz. 20:30-21:00 – pokaz składania balonu.

***

Harmonogram mobilnego planetarium

Pokazy filmu „Kolorowy Wszechświat” będą się odbywały od godz. 14:00 do 20:00.

Organizowane będą 3 projekcje na godzinę.

W ciągu dnia będą też dwie przerwy techniczne – po 30 minut każda.

reklama
  • "Balony przed Tauron areną Kraków"

    Balony pojawiły się przed TAURON Areną Kraków [ZDJĘCIA]

    Dziś w naszym mieście zorganizowane zostało kolejne wydarzenie. Przed TAURON Areną Kraków …
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności