Sukiennice będą obchodzić swoje święto

Sukiennice będą obchodzić swoje święto

W najbliższą środę,  2 sierpnia Sukiennice będą obchodzić swoje święto. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem: „Hala kupiecka Sukiennic to też muzeum”.

reklama

Na obchodzone od 2005 roku święto Sukiennic zaprasza Towarzystwo KRAM, które współpracując z Muzeum Krakowa, mocno angażuje się w działania na rzecz edukacji historycznej.

reklama

Obchody rozpoczną się już jutro, 2 sierpnia o godz. 12.00. O pełnych godzinach: 13.00, 14.00 i 15.00 organizatorzy wydarzenia zapraszają na bezpłatne oprowadzanie „Sukiennice od A do Z ”, w trakcie którego przewodnicy z Muzeum Krakowa przybliżą dzieje, funkcje i architekturę tego wyjątkowego zabytku nazywanego najstarszym centrum handlowym w Polsce. O godz. 16.00 odbędzie się oprowadzanie w języku angielskim.

Na godziny 17.00-19.00 zaplanowano zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny. Dla odwiedzających Sukiennice i robiących zakupy 2 sierpnia organizatorzy wydarzenia przygotowali bezpłatne bilety do Rynku Podziemnego na zwiedzanie w dniach 2-4 sierpnia. Dodatkowo Muzeum Krakowa 2 sierpnia udostępni ekspozycję promującą muzealne wystawy i wydawnictwa.

Obchodom święta Sukiennic będzie towarzyszyć krakowska i polska muzyka ludowa, a w hali Sukiennic serwowany będzie słodki poczęstunek.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności