Przyleciała z małoletnią córką do Krakowa. Teraz mają duże problemy

"Lotnisko w Krakowie"

Na krakowskim lotnisku doszło do kolejnego zatrzymania. Tym razem funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie Albanki.  Sąd wydał wobec nich decyzję.

reklama

34-latka podróżowała z małoletnią córką z Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli okazała podrobione na wzór oryginalnych słowackie paszporty. Dokumenty były wydane na dane obywatelek Słowacji.

reklama

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że Albanki posiadały ważne swoje paszporty. Kobieta została zatrzymana w związku z tym, iż usiłowała przekroczyć granicę Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się w trakcie kontroli granicznej sfałszowanymi dokumentami.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej cudzoziemka przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się odpowiedzialności. Kobietę ukarano grzywną, przepadkiem dowodu rzeczowego oraz obowiązkiem pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Komendant Straży Granicznej wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemek do powrotu. Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu obywatelki Albanii wraz z małoletnią córką w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, gdzie będą oczekiwać na zakończenie czynności związanych z procedurą powrotową.

Zobacz również:

MPK w Krakowie ma ważny apel. Chodzi o bezpieczeństwo

Zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny podczas upałów to fikcja

Podczas trzygodzinnej akcji policji wpadło 37 pijanych kierowców

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności