Przy ul. Prądnickiej powstanie wyjątkowa przestrzeń dla mieszkańców

Przy ul. Prądnickiej powstanie wyjątkowa przestrzeń dla mieszkańców

Przy ul. Prądnickiej ma powstać Ogród Krakowianek. Kilka tysięcy kwiatów, krzewów, pnączy i cebul oraz 100 drzew posadzonych zostanie praktycznie w centrum miasta – róże, liliowce, tulipany, powojniki, klony czerwone oraz robinie akacjowe. 

reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że już niebawem odbędzie się rozstrzygnięcie przetargu na wyjątkową przestrzeń, która ma powstać przy ul. Prądnickiej w rejonie Nowego Kleparza nieopodal fortu. 
Polska jako jeden z pierwszych krajów zdecydowała się na nadanie praw wyborczych kobietom. Ogród Krakowianek to upamiętnienie tego wydarzenia i podkreślenie jego tak ważnej roli.

reklama

Kilka tysięcy kwiatów, krzewów, pnączy i cebul oraz 100 drzew posadzonych zostanie praktycznie w centrum miasta – róże, liliowce, tulipany, powojniki, klony czerwone oraz robinie akacjowe. 

Ścieżka dydaktyczna pozwoli na zapoznanie się z historią emancypacji kobiet w Polsce oraz na świecie, a stworzone w przestrzeni ogrodu polany staną się idealnym miejscem na różnorodne wydarzenia kulturalne. Nowa nawierzchnia, ławki, a na głównej osi komunikacyjnej plac pamięci z symboliczną datą 28.11.1918 r. zamontowaną w postaci tablicy w jego centralnym punkcie.

Projekt ten od dawna czekał na realizację, więc tym bardziej mamy nadzieję, że po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu uda się go zrealizować jako miejsce stanowiący bardzo ważny symbol, potrzebny symbol. – zaznacza ZZM

"Park przy ul. Prądnickiej w Krakowie"
Fot. ZZM
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności