Przez takich kierowców są tragiczne wypadki

Małopolska policja podała podsumowanie piątkowych działań „Prędkość”. Niestety liczba kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego jest zatrważająca. Czy na naszych drogach kiedyś będzie bezpiecznie?

reklama

[Zobacz: symulacja tragicznego wypadku w Krakowie [VIDEO]]

11 sierpnia br., małopolska policja przeprowadziła działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

reklama

Podczas tej jednodniowej akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 1600 pojazdów, ujawnili 1261 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 18 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

W ciągu 7 miesięcy br. małopolscy policjanci ujawnili 261580 wykroczeń, w tym 135107 dotyczących przekroczenia prędkości, co stanowi 52 % ogółu wszystkich wykroczeń. Ponadto zatrzymano 931 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h.

W analizowanym okresie doszło do 1153 wypadków, w których 69 osób poniosło śmierć, a 1347 zostało rannych. Główną przyczyną wypadków z winy kierującego była nadmierna prędkość. Z tej przyczyny zaistniały 263 wypadki, w których 20 osób poniosło śmierć, a 314 zostało rannych. Z danych tych wynika, że co 3. ofiara śmiertelna zginęła z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności