Pościg na zakopiance. Doszło do kolizji [ZDJĘCIA]

Pościg na zakopiance. Doszło do kolizji [ZDJĘCIA]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na zakopiance w kierunku Krakowa. Minionej nocy funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili pościg za samochodem dostawczym, w którym przewożeni byli cudzoziemcy.

reklama

Pomimo wyraźnych znaków i sygnałów dawanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, kierowca nie zastosował się do nich, nie zatrzymał do kontroli i kontynuował ucieczkę. Zatrzymał się dopiero po zablokowaniu go przez pojazdy służbowe, najechał na tył pojazdu i doprowadził do kolizji.

reklama

W samochodzie przewożonych było 28 cudzoziemców w tym 12 osób małoletnich – 26 obywateli Turcji, i 2 obywateli Afganistanu.

W wyniku zdarzenia żaden z funkcjonariuszy oraz cudzoziemców nie został ranny.  Na miejsce zdarzenia wezwano funkcjonariuszy Policji , Straży Pożarnej oraz służby medyczne.

Zatrzymano również tzw. pilota – obywatela Gruzji, który innym samochodem jechał przed samochodem dostawczym. Jego zadaniem było ostrzeganie kierowcy przewożącego cudzoziemców o ewentualnych patrolach.

Cudzoziemcy do samochodu dostawczego wsiedli na terenie Węgier. Mieli zostać dowiezieni do Niemiec.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej obecnie prowadzą czynności w celu ustalenia tożsamości i potwierdzenia obywatelstwa zatrzymanych.

Fot. PSG

"Pościg na zakopiance"
"Pościg na zakopiance"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności