Policja podała szczegóły dwóch tragedii na krakowskich akwenach

Policja podała szczegóły dwóch tragedii na krakowskich akwenach

W ostatnich dniach doszło w Krakowie do dwóch utonięć. Dziś, policja podała szczegóły tych tragedii. Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy głównymi odpowiedzialnymi za swoje bezpieczeństwo, a stosowanie się do zasad pomoże uniknąć niebezpiecznych dla nas zdarzeń.

reklama

Podczas minionego tzw. długiego weekendu, w Krakowie doszło do dwóćh tragicznych wypadków związanych z wypoczynkiem nad wodą. 

reklama

15 sierpnia br. w Przylasku Rusieckim utonął 29-latek. Mężczyzna pływał na materacu, jednak w pewnym momencie z niewiadomych przyczyn, ześlizgnął się z niego.  Nieprzytomny, został wyłowiony przez nurków ze straży pożarnej. Podjęto akcję reanimacyjną, ale czynności życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić.

Tego samego dnia, 78- letni mężczyzna, który spędzał czas z żoną na Bagrach, poszedł się schłodzić do wody. Jego małżonka zaniepokojona długą nieobecnością męża i problemem ze znalezieniem go zaalarmowała służby. Przybyli na miejsce policjanci prowadzili poszukiwania na lądzie, a strażacy w wodzie, gdyż zgłaszająca nie miała pewności, czy 78-latek wszedł do wody, czy udał się w kierunku terenu zielonego. Niestety 16 sierpnia został wyłowiony z zalewu.

Zobacz również:

Ulicami Krakowa przejdzie kondukt pogrzebowy

Na Plantach zakuto mężczyznę w kajdanki. Był poszukiwany

24-letnia Natalia poszukiwana jest listem gończym. Za pomoc w ukrywaniu jej grozi do 5 lat więzienia

Służby zostały postawione na nogi. Do działań zadysponowano m.in. psa służbowego

Poszukiwania na Bagrach
Poszukiwania na Bagrach
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności