O godzinie 17:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe

"Syrena alarmowa"

Już dziś, we wtorek 1 sierpnia w Krakowie uruchomione zostaną syreny alarmowe. Sygnał będzie nadawany przez jedną minutę.

reklama

W tym roku obchodzimy 79. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. We wtorek, 1 sierpnia, o 17.00 – w godzinie „W”, zawyją syreny.

reklama

Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawią się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone będą maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostaną udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostaną także maszty od strony bazyliki Mariackiej i maszty za pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki. Dodatkowo przy bazylice będzie stojak z flagami.

Kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna należąca do firmy Emitel na Krzemionkach zostaną podświetlone w biało-czerwonych barwach.

Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

reklama
  • "syrena alarmowa"

    W Krakowie zawyją syreny alarmowe!

    Uwaga mieszkańcy Krakowa! reklama  W dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENE…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności