Kraków. Kierowca przewozu osób wykorzystał seksualnie pasażerkę

Kraków. Kierowca przewozu osób wykorzystał seksualnie pasażerkę

Policjanci z Krakowa zatrzymali kierowcę taksówki na aplikację, podejrzanego o wykorzystanie seksualne kobiety, która zamówiła u niego kurs. Mężczyzna za czyn, którego miał się dopuścić odpowie przed sądem. Wobec 49-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

reklama

20 sierpnia do krakowskich policjantów wpłynęło zawiadomienie od kobiety, o tym, że została wykorzystana seksualnie przez kierowcę, podczas kursu taksówką, którą zamówiła za pośrednictwem aplikacji. Mężczyzna wykorzystując to, że była pod wpływem alkoholu miał dotykać jej miejsc intymnych.

reklama

Policjanci rozpoczęli działania poszukiwawcze

Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili osobę i miejsce w którym może przebywać kierowca taksówki, odpowiedzialny za ten czyn. Policjanci udali się w rejon krakowskich Bronowic gdzie na jednej z ulic zauważyli samochód, a w nim mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Wylegitymowanym okazał się być 49-letni obywatel Ukrainy, który został przewieziony do policyjnej jednostki. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie taksówkarzowi zarzutu seksualnego wykorzystania bezradności innej osoby.

Sąd zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące, gdzie będzie on oczekiwał na proces. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności