Intensywne przygotowania do sezonu grzewczego

Intensywne przygotowania do sezonu grzewczego

Trwają intensywne przygotowania do sezonu grzewczego w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła.

reklama

Lato to czas intensywnych modernizacji, konserwacji, przeglądów urządzeń produkcyjnych i wymiany ciepłociągów. Jednocześnie, latem cały czas jest także produkowane ciepło na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

reklama

Krakowska elektrociepłownia, jako największy producent ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców miasta oraz krakowskich firm i instytucji, modernizuje blok energetyczny wraz urządzeniami pomocniczymi. W ciągu zaledwie 45 dni wykonano 880 spoin montażowych w bloku energetycznym.

 Priorytetem z perspektywy działalności PGE Energia Ciepła jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw ciepła dla naszych klientów. Dlatego jesienią infrastruktura musi być w pełni sprawna i gotowa, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, a wiosna i lato to jedyny czas, gdy spółka może przeprowadzić kompleksowe prace remontowe i modernizacyjne – mówi Maciej Jankiewicz, prezes zarządu PGE Energia Ciepła – Dodatkowo, realizujemy także  działania modernizacyjne na sieciach, które poprawią z kolei efektywność systemów ciepłowniczych. Modernizacje przyniosą również korzyści środowiskowe. Dzięki nowym ciepłociągom ograniczone zostaną straty ciepła, co wpłynie na oszczędność i zmniejszenie ilości energii pierwotnej koniecznej do wykorzystania w produkcji – dodaje Maciej Jankiewicz.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności