Funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany [ZDJĘCIA]

W niecodzienny sposób zakończyła się interwencja policji w jednym z domów. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany. 

reklama

Kilka dni temu policjanci w jednym z domów na terenie gminy Sułoszowa podjęli interwencję domową. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Okazało się, że 28-latek przechowywał w pomieszczeniach domowych i w garażu znaczne ilości różnego rodzaju narkotyków.

reklama

Stróże prawa łącznie ujawnili i zabezpieczyli ponad 440 gramów marihuany, 224 gramy amfetaminy i ponad 70 gramów mefedronu. Dodatkowo mężczyzna uprawiał w domu dwie sadzonki konopi innych niż włókniste, które również trafiły do policyjnego depozytu. Miał też w domu ponad 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli również przedmioty służące do konfekcjonowania narkotyków. 

W krakowskiej prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, uczestnictwa w ich obrocie, a także nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Za te przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia.  Mężczyzna odpowie też za posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, co w posiadanej przez niego ilości stanowi wykroczenie skarbowe. 

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

"znalezione narkotyki"
Fot. Policja
"znalezione narkotyki"
Fot. Policja
"znalezione narkotyki"
Fot. Policja
"znalezione narkotyki"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności