Funkcjonariusze Straży Granicznej nie dali się oszukać. Na lotnisku wpadli Syryjczycy

"Krakowskie lotnisko"

Na krakowskim lotnisku ponownie próbowano oszukać funkcjonariuszy Straży Granicznej. Samolotem z Aten przylecieli Syryjczycy, którzy chcieli metodą podstępu dostać się na terytorium Polski. Nie udało się…

reklama

W ostatnich tygodniach na krakowskim lotnisku dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granicy przez obywateli Syrii. Wielokrotnie pisaliśmy o podobnych przypadkach na łamach CowKrakowie.pl. Nie inaczej jest i tym razem.

reklama

Pierwszy z cudzoziemców, 23-latek, w trakcie legitymowania posłużył się przerobionym brytyjskim paszportem. Dokument oraz dane osobowe sprawdzono – figurowały w bazie Interpol. W trakcie kontroli szczegółowej mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Syrii.

Drugi zatrzymany

Drugim z  cudzoziemców był 52-letni mężczyzna, który w trakcie legitymowania posłużył się cudzym autentycznym francuskim paszportem. Podczas dalszych czynności cudzoziemiec oświadczył, że jest obywatelem Syrii, na dowód czego okazał zdjęcie syryjskiego dowodu osobistego.

Brytyjski i francuski paszport oraz karty SIM z telefonów obu Syryjczyków zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie.

Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Mężczyźni dobrowolnie poddali się karom grzywny oraz pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania.

Te artykuły mogą cię zainteresować:

Zostali deportowani. Przylecieli na krakowskie lotnisko

Operator monitoringu zauważył, co robi mężczyzna na przystanku. Wysłał patrol

W ramach trasy odbędzie się osiem koncertów. Jeden zaplanowano w Krakowie!

Policja opublikowała wizerunek sprawców przestępstwa. Rozpoznajesz ich?

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności