Działania krakowskiej policji na dworcu kolejowym

"Policjanci na dworcu w krakowie"

Krakowscy policjanci w ostatnim czasie przeprowadzili kolejną akcję „Bezpieczne wakacje” . 11 sierpnia udali się na dworzec kolejowy Kraków Główny, aby rozmawiać z podróżującymi na temat tego, jak bezpiecznie przemieszczać się koleją. 

reklama

Funkcjonariusze przypominali o tym, że należy zachować ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok i przestrzegali, aby nie zostawiać dzieci, ani bagażu bez opieki. Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych rozmawiali z dziećmi i podkreślali, że podczas wyjazdów, powinny zawsze słuchać dorosłych i nie oddalać się od opiekunów.

reklama

Wyjaśniali też dzieciom, jak powinny się zachować gdy się zgubią. Funkcjonariusze radzili, aby w takiej sytuacji zachować spokój, podejść do policjanta, strażnika ochrony kolei lub konduktora i prosić o pomoc. Starszym nastolatkom, którzy podróżują samodzielnie policjanci przypomnieli by unikać miejsc słabo oświetlonych i tych gdzie przebywa mało osób, nie rozmawiać z osobami obcymi, ani nie przyjmować od nich żadnych przedmiotów, a zwłaszcza jedzenia.

Policjanci zwrócili także uwagę,  że oczekując na peronie kolejowym, nie należy podchodzić zbyt blisko torów oraz nie przekraczać wyznaczonej tam linii, a podróżując pociągiem, nie wychylać się przez okno. Ponadto mundurowi rozdali ulotki informacyjne i odblaski dla najmłodszych.

Zobacz również:

24-letnia Natalia poszukiwana jest listem gończym. Za pomoc w ukrywaniu jej grozi do 5 lat więzienia

Na Plantach zakuto mężczyznę w kajdanki. Był poszukiwany

Służby zostały postawione na nogi. Do działań zadysponowano m.in. psa służbowego

Policja na dworcu głównym w Krakowie. Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności