Dokumenty podróżnych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy. Wpadli na lotnisku

"Zatrzymany mężczyzna na lotnisku"

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 3 obywateli Syrii, którzy przylecieli z Aten. Okazane dokumenty podróżnych wzbudziły wątpliwości i dokonano ich szczegółowego sprawdzenia, w tym w dostępnych systemach.

reklama

Młodzi ludzie (28-latek, 22-latek, 26-latek) podczas kontroli legalności pobytu posłużyli się odpowiednio podrobionymi na wzór autentycznych rumuńskim i węgierskim dowodem osobistym oraz cudzym autentycznym bułgarskim dowodem osobistym.

reklama

Okazane dokumenty podróżnych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy i dokonano ich szczegółowego sprawdzenia, w tym w dostępnych systemach.

W trakcie kontroli szczegółowej cudzoziemcy oświadczyli, że są obywatelami Syrii, na dowód czego okazali zdjęcia syryjskich dokumentów.

Podczas przesłuchania wszyscy cudzoziemcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Zarzucono im świadome posłużenie się podrobionymi dokumentami oraz dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby i usiłowanie przekroczenia w ten sposób podstępem granicy RP wbrew przepisom.

Obywatele Syrii złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyznom wymierzono karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Jednocześnie przeprowadzono postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności