Czy w Krakowie doczekają się awansu?

Artykuł sponsorowany
Czy w Krakowie doczekają się awansu?

Duży budżet, kolejne transfery, ogromne oczekiwania. Tak wygląda sytuacja w Krakowie, gdzie miejscowa drużyna pragnie powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jednak czy to się uda?

reklama

Hiszpański zaciąg pomoże?

Choć drużynę opuścił jej najlepszy gracz, który wolał rozwijać swoją karierę w Gdańsku, to jednak w Krakowie postanowili się wzmocnić. Faktycznie, do klubu przyszli kolejni gracze. Owszem, po raz kolejny dominował hiszpański kierunek. Czy nowe twarze pomogą w wywalczeniu awansu?

reklama

Z pewnością kibice właśnie tego oczekują. Drużyna już w poprzednim sezonie była bliska osiągnięcia tego sukcesu, jednak w barażach lepszy okazał się zespół z Niepołomic. Teraz podobna wpadka nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że utrzymanie takiej kadry jest bardzo kosztowne. W Krakowie stworzono zespół, który jest na papierze wart znacznie więcej od niejednego klubu z najwyższej ligi. Dlatego osiągnięcie dobrego rezultatu jest wręcz wymagane.

Do tego pamiętajmy o tym, że brak sukcesu to mniejsze wpływy do budżetu. A już teraz finanse klubu nie są w najlepszym stanie. Między innymi z tego powodu brak awansu byłby tak bolesny.

Czy trener wyciągnął wnioski?

Na ten moment w czterech meczach drużynie udało się zdobyć zaledwie pięć punktów. To rozczarowujący wynik. Tym bardziej, że w dwóch ostatnich spotkaniach nie udało się nawet strzelić bramki. Takie rezultaty sprawiły, że już teraz kibice zastanawiają się nad tym, czy klub dobrze zrobił dalej ufając swojemu trenerowi. Ten co prawda udowodnił już, że potrafi ogrywać rywali, w dodatku w całkiem niezłym stylu.

Problem polegał jednak na tym, że jego drużyna nie radziła sobie z czołówką tabeli. Pokonanie niżej notowanego przeciwnika było proste, jednak gdy przychodziło rywalizować z najlepszymi, to pojawiały się spore problemy.

Aktualnie można jeszcze mówić o tym, że nowi zawodnicy muszą się zgrać. Faktycznie, tutaj może być coś na rzeczy. W końcu do szatni trafił nowy zaciąg piłkarzy, a największa gwiazda odeszła. Mimo to przy takich wydatkach awans jest wręcz obowiązkowy. Klub z Krakowa nie ma na tyle dobrej sytuacji finansowej, aby być w stanie utrzymać taką kadrę na zapleczu ligi. Jeśli okaże się, że trener znów nie poradzi sobie na finiszu, to sytuacja klubu może zrobić się naprawdę kiepska.

A może śledzisz też inne sporty? W sieci sprawdzisz typy tenis.

Władze wciąż szukają nowego właściciela

Choć było już blisko przejęcia klubu przez zagranicznego inwestora, to jednak ostatecznie do transakcji nie doszło. Na ten moment nie słyszy się o tym, aby pojawił się inny poważny zainteresowany. To również nie jest komfortowa sytuacja, ale nic nie można na nią poradzić.

Wiadomo natomiast, że awans zwiększyłby nie tylko wartość klubu, ale także zainteresowanie. Ciężko jednak przewidzieć, czy w najbliższym czasie na horyzoncie pojawi się kolejny podmiot, który chciałby pozyskać krakowski klub.

Artykuł sponsorowany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności