Chciał wyrzucić brata przez balkon z trzeciego piętra

"Napis policja"

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Małopolsce. Awantura braci zakończyła się usiłowaniem zabójstwa. Cudem nie doszło do tragedii.

reklama

W ostatni piątek po godzinie 21.30 oficer dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację o awanturze domowej pomiędzy braćmi, do której doszło na terenie gminy Olkusz. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Jak ustalili mundurowi, 32-latek, będąc pod wpływem alkoholu, przy użyciu noża groził swojemu bratu pozbawieniem życia. 

reklama

W momencie kiedy pokrzywdzony chciał zadzwonić na policję, agresor wyrwał mu z ręki telefon. Wtedy pokrzywdzony podbiegł do okna balkonowego i krzycząc, wzywał pomoc. Wówczas napastnik podbiegł do niego i próbował przerzucić swojego brata przez barierkę, znajdującą się na trzecim piętrze bloku mieszkalnego.

Na szczęście  32-latek nie osiągał swojego celu, z uwagi na opór jaki stawiał pokrzywdzony. Agresor został zatrzymany przez policjantów i doprowadzany do olkuskiej komendy. Przeprowadzane przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad półtorej promila alkoholu. Następnie sprawą zajęli się śledczy. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Olkuski sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz  policjantów i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności