Atak w parku Krakowskim. Ranny został mężczyzna

"Radiowóz policyjny"

W parku Krakowskim zaatakowano obywatela Kanady. Mężczyzna wyniku tego zdarzenia doznał urazów ciała. Sprawą zajęli się krakowscy policjanci, którzy rozpoczęli działania.

reklama

Do zdarzenia doszło 28 lipca. Natomiast dzień później na policję zgłosił się 40-letni obywatel Kanady, który złożył zawiadomienie o tym, że został pobity w parku Krakowskim. Pokrzywdzony  szedł tamtędy  w kierunku ul. Lea i nagle został zaatakowany przez 3 mężczyzn, z których jeden był agresywny i go pobił. Jak relacjonował pokrzywdzony w jego stronę kierowane były również obraźliwe komentarze dotyczące jego pochodzenia. W wyniku tego zdarzenia obywatel Kanady doznał urazów ciała. 

reklama

Sprawą zajęli, którzy wytypowali mężczyzn i ustalili osobę odpowiedzialną za pobicie. W rezultacie dalszych poczynionych ustaleń udali się na teren powiatu nowosądeckiego,  gdzie miał przebywać mężczyzna będący w ich zainteresowaniu.

Zauważyli go

Funkcjonariusze w jednej z miejscowości zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Został on wylegitymowany, a następnie zatrzymany przez kryminalnych. Był to 27-letni mieszkaniec Krakowa, który został przewieziony do policyjnej jednostki w Krakowie.  W trakcie przeszukania mężczyzny znaleziono przy nim środki odurzające w postaci marihuany i haszyszu. Dzięki zgromadzonym materiałom dowodowym 27-latkowi postawiono zarzuty stosowania przemocy na tle przynależności narodowej, naruszenia czynności narządu ciała powyżej 7 dni, oraz posiadania środków odurzających.

Za czyny, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kara ta może być wyższa, z uwagi na to, że 27-latek działał w warunkach recydywy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Rola pozostałych mężczyzn  w zdarzeniu jest badana.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności