Apel Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt

Apel Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt (KSOZ) apeluje o wznowienie akcji ustawiania tablic ostrzegawczych „Uwaga na jeże”, która miała miejsce 3 lata temu. 

reklama

Na pilną potrzebę ustawiania kolejnych tablic ostrzegawczych wskazują mieszkańcy Krakowa, m.in. za pośrednictwem Stowarzyszenia, a zgłoszenia dotyczą chociażby rejonów ulic Stoczniowców, Saskiej, Lipskiej, Płaszowskiej itd.

reklama

Uważamy, że nie można ich odprawiać z przysłowiowym kwitkiem, a każda tego typu propozycja powinna zostać poddana szczegółowej analizie i na tej podstawie skierowana do realizacji. Tym bardziej, że w skali całego miasta takich tablic jest zdecydowanie za mało, bo tylko 26, podczas gdy dla porównania np. w znacznie mniejszym Lublinie ustawiono ich 37. Tymczasem każdego roku pod kołami samochodów w Krakowie ginie mnóstwo jeży, które zwłaszcza po zmroku są niemal niewidoczne na drogach, a w obliczu nadjeżdżających pojazdów zastygają w bezruchu. Dlatego trzeba im pomóc również poprzez odpowiednie oznakowanie ulic, tak aby kierowcy mogli wykazać się większym skupieniem i uwagą – apeluje Stowarzyszenie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności