51-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

51-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

51-latek dokonał dwukrotnie okradł warsztat samochodowy. Przełom w sprawie nastąpił, kiedy pokrzywdzony rozpoznał swoje elektronarzędzia na jednym z portali internetowych, które to z kolei znajdowały się w jednym z krakowskich lombardów. 

reklama

W nocy z 21 na 22 lipca oraz 25 na 26 lipca br. z terenu warsztatu na terenie gminy Wieliczka sprawca zabrał m.in. szlifierki kątowe, szlifierkę stołową, wiertarkę, wkrętarkę wraz z akumulatorami. Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na kwotę ok. 5 tys. zł.

reklama

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży a czynności na miejscu wykonali funkcjonariusze policji. Przełom w sprawie nastąpił, kiedy pokrzywdzony rozpoznał swoje elektronarzędzia na jednym z portali internetowych, które to z kolei znajdowały się w jednym z krakowskich lombardów. O powyższym fakcie, zostali poinformowani wieliccy kryminalni, którzy udali się na miejsce.

Przypuszczenia pokrzywdzonego potwierdziły się, natomiast sprawca, 51-letni mieszkaniec gminy Wieliczka został zatrzymany przez wielickich funkcjonariuszy. 31 lipca br. śledczy postawili 51-latkowi 3 zarzuty. Dwa z nich dotyczyły kradzieży elektronarzędzi, natomiast jeden oszustwa w związku z wprowadzeniem w błąd pracownika lombardu.

Skradzione przedmioty wróciły do prawowitego właściciela a sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności