3 września pod Krakowem szykuje się lotnicza impreza!

3 września pod Krakowem szykuje się lotnicza impreza!

Fani lotnictwa nie mogą przegapić takiego wydarzenia! Już 3 września odbędzie się Lotniczy Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego z okazji 95-lecia Klubu. Zwieńczeniem dnia będą pokazy lotnicze różnych statków powietrznych.

reklama

Aeroklub Krakowski zaprasza na Lotniczy Dzień Otwarty z okazji 95-lecia Klubu, który odbędzie się w niedzielę, 3 września 2023 roku w Pobiedniku Wielkim. Wydarzenie jest współorganizowane z Gminą Igołomia-Wawrzeńczyce i połączone z Małopolskim Świętem Warzyw.

reklama

W programie wydarzenia wiele atrakcji dla odwiedzających już od godziny 11:00 m.in. loty widokowe, skoki ze spadochronu, statyczna wystawa samolotów i szybowców, strefy partnerskie, konkursy z nagrodami dla najmłodszych i wiele innych atrakcji. 

Zwieńczeniem dnia będą pokazy lotnicze różnych statków powietrznych w godz. 18:00-19:00 w wykonaniu najlepszych pilotów. 

Szczegółowy program podany zostanie niebawem, ale już teraz niektóre karty zostały odkryte.

Gościem Klubu będzie Marek Choim, który wykona akrobację na samolocie Extra 330SC – jest to jednomiejscowy, dolnopłat oferujący niesamowite osiągi akrobacyjne. Extra 330SC jest jednym z najlepszych samolotów na świecie certyfikowanych na przeciążenia +10/-10G, wyposażona w certyfikowany silnik Lycoming AEIO-580, który został specjalnie zaprojektowany do samolotów akrobacyjnych. Silnik imponuje mocą 315 koni mechanicznych, co przy tej masie samolotu daje ogromne możliwości. Jego maksymalna prędkość nurkowania to 408 km/h, a niesamowicie szybki obrót to 420 stopni na sekundę.

Także Krakow Balloon Team pojawi się na niebie nad Pobiednikiem Wielkim.

Flying Dragons Team, to grupa pokazowa składająca się z 6 pilotów latających na skrzydłach Dudek Paragliders Snake 1.2. Możecie ich spotkać na największych pokazach lotniczych w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

Mariusz Szarawara, od 2020 roku członek Kadry Narodowej w akrobacji samolotowej. Zdobywca trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski w 2022 roku, brązowy medalista Mistrzostw Polski w 2023 roku w akrobacji samolotowej w klasie Intermediate.

Dwa samoloty typu Piper Cub L4H, jeden SP-SMLP będący własnością Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Kolejnym samolotem, który wystąpi podczas Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego z okazji 95-lecia Klubu jest samolot typu Boeing Stearman SP-YWW.

Na wydarzeniu pojawią się także skoczkowie z 1-szkoły Bojowego spadochroniarstwa 1sbs.pl.

Oczywiście nie może zabraknąć słynnego Wiedeńczyka!

Więcej informacji i szczegóły publikowane są w wydarzeniu na Facebooku. Zachęcamy do dołączenia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności