3 sierpnia FlixBus uruchamia nową trasę z Krakowa. Przejazd zajmie ok. 32 godzin!

"Flix bus"

Już dziś, 3 sierpnia linia autobusowa FlixBus uruchamia nowe połączenie z Krakowa. Zielonym autobusem pojedziemy bezpośrednio do Oslo. Trasa obejmuje także podróż promem z Gdyni do Karlskrony.

reklama

Jak już informowaliśmy na CowKrakowie.pl, z Polski do Norwegii będzie można dotrzeć w niecałą dobę na pokładzie autobusów FlixBusa i promu Stena Line. Pierwszy kurs na tej relacji rusza 3 sierpnia. Rozpoczynając podróż w Gdyni, droga do Oslo zajmuje niecałe 24 godziny, natomiast całkowity czas przejazdu na trasie od pierwszego przystanku w Polsce wynosi około 32 godzin. Czas przejazdu może się nieco różnić w zależności od dnia tygodnia. Linia będzie kursować w trybie całorocznym, przez 7 dni w tygodniu w obie strony.

reklama

Trasa obejmuje podróż promem z Gdyni do Karlskrony w ramach biletu zakupionego przez stronę www.flixbus.pl lub w aplikacji mobilnej.

Przed podróżą na tej relacji obowiązuje dodatkowa odprawa internetowa. Aby zagwarantować pasażerom miejsce w kabinie podczas przeprawy promem, muszą oni wypełnić formularz otrzymany w mailu przy rezerwacji do 72 godzin przed rozpoczęciem podróży.

Linia N1202 startuje z Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Kolejne przystanki w Polsce to Katowice, Łódź, Ciechocinek, Toruń, Grudziądz, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Następnie z Gdyni do Karlskrony pasażerowie pokonują odcinek morski na pokładzie nocnego promu. W Szwecji autobusy będą się zatrzymywać kolejno w Växjö, Värnamo, Jönköping, Borås, na lotnisku Göteborg-Landvetter i w Göteborgu. Ostatnim przystankiem na tym kursie jest stolica Norwegii – Oslo.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności